DRUTEX uzyskał pozwolenie na budowę kolejnych hal produkcyjnych

Podziel się:
DRUTEX S.A., największy producent okien i drzwi w Europie, poinformował, że firma uzyskała w dniu 7.12. 2012 r. pozwolenie na budowę kompleksu obiektów produkcyjnych wchodzących w skład Europejskiego Centrum Stolarki o łącznej powierzchni zabudowy wynoszącej 52,160.0 m2 na przylegających do firmy terenach o łącznej powierzchni 22,9 ha. Prace Budowlane ( w pierwszej kolejności roboty ziemne) ruszą jeszcze w styczniu 2013 roku, a zakończenie pierwszego etapu prac przewidziane jest na III kwartał 2013. Tym samym firma jeszcze w 2013 roku, po zrealizowaniu pierwszej fazy inwestycji, powiększy swój potencjał produkcyjny przynajmniej o 50 %.

Fot. DrutexFot. DrutexW listopadzie br. Burmistrz Bytowa wydał decyzję o warunkach zabudowy kompleksu obiektów produkcyjnych wraz z infrastrukturą dla firmy, które będą ulokowane na działkach nabytych od Agencji Nieruchomości Rolnych. Wcześniej w sierpniu br. DRUTEX uzyskał w Urzędzie Gminy Bytów decyzję środowiskową, zaopiniowaną pozytywnie przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku, która była niezbędna do otrzymania warunków zabudowy na planowane przedsięwzięcie. Dziś firma posiada już wszystkie dokumenty niezbędne do rozpoczęcia inwestycji, której koszt szacowany jest na ok. 200 mln zł. Projekt będzie sfinansowany ze środków własnych firmy oraz kredytów bankowych. Firma nie korzysta z dofinansowań unijnych.

Generalnym wykonawcą projektu jest firma STALPROJEKT z Gdańska. Roboty związane z realizacją inwestycji będą w odpowiednich pakietach powierzane najlepszym i najsprawniejszym wykonawcom dostępnym na polskim rynku budowlanym. Obecnie prowadzone są intensywne negocjacje z poszczególnymi wykonawcami robót, począwszy od robót ziemnych i fundamentowych, poprzez dostawę i montaż hali, robót drogowych, kończąc na robotach instalacyjnych i wykończeniowych.
REKLAMA:

Obecnie DRUTEX jest na etapie uzgadniania przyłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej, ciepłowniczej, energetycznej, drogowej i telekomunikacyjnej. Już wcześniej zostały przeprowadzone badania geodezyjno-hydrologiczne, grunt wymaga wyrównania, palowania, a także częściowej wymiany, stąd stanowi nie lada wyzwania dla firmy wykonującej prace ziemne.

Fot. DrutexFot. DrutexNa terenach przylegających do DRUTEX-u powstanie nie tylko kompleks produkcyjny o powierzchni ok. 52.160,0 m2, ale również nowoczesne centrum logistyczne. Dzięki temu firma jest w stanie nie tylko zwiększyć moce produkcyjne, ale również wpłynąć jeszcze bardziej na sprawność działania i szybkość dostaw. Już dziś DRUTEX gwarantuje siedmiodniowe terminy realizacji zamówień w całej Europie produkując 5000 okien dziennie.!

Inwestycja związana z budową Europejskiego Centrum stolarki jest z pewnością kolejnym milowym krokiem w historii rozwoju firmy. Stąd, wymaga od nas ogromnego zaangażowania na każdym etapie planowania i przeprowadzania budowy. Jestem przekonany jednak, że wkrótce będziemy w stanie pochwalić się kolejnymi nowoczesnymi halami wyposażonymi w najnowsze maszyny i urządzenia do produkcji stolarki, a klienci otrzymają produkty najwyższej jakości. Realizowana inwestycja jest bowiem wynikiem ich zaufania i zainteresowania produktami firmy. Rosnący popyt na naszą stolarkę mobilizuje nas jeszcze bardziej do realizacji tak znakomitych przedsięwzięć. – powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Drutex
#okna #drzwi #wiadomości #okno #inwestycje #okna i drzwi #drutex

Więcej tematów: