Bezpieczny taras dla całej rodziny

Podziel się:
Ekologiczne drewno DAUERHOLZ radzi sobie bez chemii

Fot. DAUERHOLZFot. DAUERHOLZNarodziny dziecka nierzadko przewartościowują nasze życie. Prowadząc dotąd głównie konsumpcyjny tryb życia, nagle zaczynamy zastanawiać się nad długofalowymi konsekwencjami podejmowanych decyzji. Dbałość o naturalną równowagę przyrody i chęć zachowania jej dla przyszłych pokoleń nabierają coraz większego znaczenia. Niestety bycie ekologicznym, często wiąże się z koniecznością podejmowania trudnych wyborów. Nie zawsze bowiem wykorzystanie drewna do realizacji projektów budowlanych jest zgodne z ideą ochrony środowiska, czasami jednak wydaje się ono być jedynym słusznym wyborem, np. podczas budowy tarasu. Daje nam uczucie ciepła i bliskości z przyrodą. Niestety w tym przypadku wybór surowca ze względów czysto praktycznych zazwyczaj kończy się zakupem jednego z wielu rodzajów drewna egzotycznego, które jest bardziej trwałe od drewna z rodzimych gatunków drzew.

Fot. DAUERHOLZFot. DAUERHOLZDrewno DAUERHOLZ, wynalazek pewnego pomysłowego stolarza z Hamburga, tworzy jednak całkiem nowe możliwości. Pełna konserwacja nietoksycznym woskiem trwale chroni nawet rodzimą sosnę przed działaniem wilgoci i mikroorganizmów odpowiedzialnych za rozkład drewna. Dzięki opatentowanej metodzie konserwacji deski trasowe DAUERHOLZ w naturalny sposób chronione są przed odkształceniami i działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. DAUERHOLZ pod względem trwałości dorównuje drewnu egzotycznemu i stanowi tym samym doskonałą alternatywę. Jedynym środkiem konserwującym drewno jest wosk parafinowy powszechnie stosowany m.in. w kosmetykach, który spełnia również surowe normy bezpieczeństwa obowiązujące w branży spożywczej. Prawdziwą innowację stanowi technologia wykorzystania dwóch powszechnie dostępnych materiałów do stworzenia czegoś wyjątkowego. Trwała konserwacja bez wykorzystania chemii i bez konieczności dalszej pielęgnacji – idealne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi.
REKLAMA:

Drewno DAUERHOLZ ma właściwości antypoślizgowe, a jego powierzchnia jest pozbawiona drzazg. Surowe drewno, np. sosna, dogłębnie nasączane jest woskiem, który chroni nie tylko powierzchnię, lecz całą strukturę drewna. W dodatku DAUERHOLZ nie wymaga kosztownej pielęgnacji w celu zachowania trwałości, a nietoksyczny wosk nie podlega wymywaniu nawet w długotrwałym kontakcie z wodą. Rodzice mogą więc wypuszczać swoje pociechy na nowy taras bez obaw o ich zdrowie. A przyjazny taras w okresie letnim często staje się centralnym punktem codziennego życia rodziny.

Fot. DAUERHOLZFot. DAUERHOLZDAUERHOLZ pomaga w ochronie lasów tropikalnych Wykorzystanie drewna z lokalnych gatunków drzew pozwala na skrócenie dróg transportowych i uniezależnienie się od importu drewna egzotycznego. Zamawiając drewno bezpośrednio od właściciela lub zarządcy lasu można dokładnie udokumentować jego pochodzenie. W celu ujednolicenia zasad trwałego gospodarowania zasobami leśnymi powstał certyfikat PEFC*. Firma DAUERHOLZ udziela na swoje produkty 15 lat gwarancji trwałości. Można je znaleźć w wyspecjalizowanych punktach handlowo-usługowych w całej Polsce.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: dauerholz
#czytelnia #ogrody #w ogrod #na taras #drewno #na zewnatrz_bud #na balkon #dauerholz #Balkony, tarasy

Więcej tematów: