Sztuczna trawa do inwestycji publicznych i prywatnych

Podziel się:
Firma Dywilan S.A. jest pierwszym w Europie producentem tkanej sztucznej trawy. Znajduje ona zastosowanie na boiskach, tarasach, w ogrodach, architekturze miejskich przestrzeni publicznych oraz w mniejszym stopniu wewnątrz pomieszczeń.

Fot. Dywilan S.AFot. Dywilan S.A Znana z produkcji tkanych maszynowo dywanów wełnianych łódzka firma Dywilan S.A. w 2009 roku podjęła decyzję o stworzeniu nowej gałęzi produkcji. Wieloletnie doświadczenie w produkcji wyrobów tkanych oraz nowoczesny park maszynowy w połączeniu ze współpracą z Instytutem Badawczym Nawierzchni Sportowych w Gandawie oraz belgijskim producentem maszyn tkackich zaowocowały nowym produktem - tkaną sztuczną trawą klasy premium. Dzięki dobraniu odpowiednich surowców i opracowaniu ich układu na krośnie producent uzyskał gamę produktów sportowych i dekoracyjnych.

Fot. Dywilan S.AFot. Dywilan S.A Z uwagi na swoje zalety sztuczna trawa zastępuje dziś na boiskach w coraz większym stopniu trawę naturalną. Nie tylko na stadionach klubów piłkarskich, ale także na boiskach treningowych, boiskach wielofunkcyjnych i rodzimych Orlikach. Sztuczna trawa od Dywilan jest też stosowana na kortach tenisowych i polach golfowych. Od czasu pierwszych pionierskich produktów z włókien nylonowych minęły dziesiątki lat. Dzisiejsze produkty są dużo bardziej przyjazne i komfortowe dla graczy, a zasypanie piaskiem i granulatem gumowym boisk piłkarskich stworzyło zawodnikom optymalne warunki do gry, jednocześnie zmniejszając ryzyko kontuzji.
REKLAMA:

Fot. Dywilan S.AFot. Dywilan S.A Sztuczna trawa znajduje w Polsce coraz większe zastosowanie w ogródkach i ogrodach przy domach i mieszkaniach, jednak nie w takim stopniu jak np. w krajach śródziemnomorskich. Chodzi oczywiście o pogodę, w owych krajach słońce świeci dłużej i intensywniej niż w Polsce, tym samym niszcząc naturalną trawę. W przypadku inwestycji prywatnych można ją położyć także na tarasie, balkonie albo dachu. Orientacyjna cena detaliczna to około 130 PLN brutto za metr kw. Trawa dla Klientów detalicznych dostępna jest w sieci Leroy Merlin.

Fot. Dywilan S.AFot. Dywilan S.A Główną zaletą sztucznej trawy produkcji Dywilan S.A. jest wysoka odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Tkana trawa nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych takich jak:
- podlewanie
- koszenie
- grabienie
- utylizacja skoszonej trawy
- nawożenie
- czy aeracja.

W porównaniu do naturalnej trawy, sztuczna nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych i łatwo utrzymać jej niezmienny wygląd. Zarówno w nasłonecznionych, jak i zacienionych miejscach wygląda tak samo świeżo. Ciekawą zaletą jest na pewno ochrona przed kretami.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Dywilan S.A.
#ogrody #do ogrod #do zewnatrz_bud #do wewnatrz_bud #produkty #Nawierzchnie, chodniki, podjazdy

Więcej tematów: