Beton, materiał który podbił Europę

Podziel się:
W przemyśle i budownictwie każdego dnia dokonuje się niesamowity postęp. Powstają nowe rozwiązania i nowe produkty. W gąszczu licznych nowości na szczególną uwagę zasługuje znany od dawna materiał, który dzisiaj przeżywa drugą młodość - mowa o betonie.

Zdj. BraasZdj. BraasGdyby asyryjscy wynalazcy betonu spojrzeli dzisiaj na współczesne budowle oraz produkty zbudowane na bazie wody, kruszcu i cementu, na pewno z podziwem pokiwaliby głowami. Nowe technologie, które w ostatnim czasie udoskonaliły beton, pozwalają nam wznosić budynki o niesamowitej formie, które są zarazem nowoczesne, funkcjonalne i ekologiczne.

BETON NAD GŁOWAMI

Z biegiem czasu okazało się, że beton to nie tylko znakomity materiał do wznoszenia budowli, ale również ich wykańczania. W połowie XIX wieku beton zaczęto używać do produkcji dachówek, co od razu spodobało się Anglikom – na przełomie XIX i XX wieku był to najczęściej stosowany materiał na dachach wyspiarzy. Co ciekawe, wiele z pierwszych betonowych dachów możemy oglądać do dziś, co potwierdza trwałość tego materiału. Po drugiej wojnie światowej dachówki betonowe podbiły Europę dzięki słynnemu modelowi Frankfurter. Dzisiaj model ten sprzedawany jest w udoskonalonej wersji w ofercie marki Braas, pod nazwą dachówka Romańska.
REKLAMA:

REWOLUCJA W KLASYCE

Kształt współczesnej dachówki Romańskiej znany jest od 1953 roku, kiedy to rozpoczęto produkcję modelu, najpierw pod nazwą Frankfurter. Dachówka szybko zyskała popularność, stając się jedną z najczęściej spotykanych w Europie, tym samym znacząco wpływając na krajobraz Starego Kontynentu. Jej zaokrąglona krawędź wpływa na harmonijny wygląd dachu, tworząc ciekawą grę światła i cieni. Dzięki klasycznej formie znajduje uniwersalne zastosowanie na dachach zarówno małych budynków, jak i wytwornych willi.

Fot. Dachówka betonowa Romańska, zdj. BraasFot. Dachówka betonowa Romańska, zdj. BraasDlaczego ta dachówka jest taka wyjątkowa? Marka Braas wykorzystuje do produkcji dachówek betonowych technologię Cisar oraz powłokę Lumino, które pozwalają zachować trwałość i piękny wygląd dachówek przez wiele lat. Dachówka Romańska produkowana w technologii Lumino dostępna jest w kolorze ceglanym, brązowym oraz grafitowym, natomiast w technologii Cisar - w kolorach ceglanym, grafitowym i kasztanowym. Te klasyczne kolory nie mają w zwyczaju wychodzić z mody. Nasz dach z pewnością będzie wyglądał stylowo, niezależnie od otoczenia w jakim się znajduje. Dodatkowo odpowiednia waga dachówki zapewnia również znakomitą izolację akustyczną, stanowiąc skuteczną ochronę przed wiatrem i deszczem - przez wiele lat.

Dzisiaj beton nie kojarzy się już wyłącznie z nieatrakcyjną szarą i chropowatą powierzchnią. Wciąż jest materiałem wytrzymałym i trwałym, ale teraz za sprawą nowych technologii również pięknie wygląda. Czy zatem przyszłość należy w budownictwie do betonu? Zdecydowanie tak!
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Braas
#czytelnia #dachy #dach #zewnatrz_bud #dachowka #monier #z beton #Pokrycia dachowe

Więcej tematów: