Nowy kalkulator pomiaru jakości EPS

Podziel się:
Synthos S.A. wiodący producent EPS w Europie, wspiera działania mające na celu poprawę jakości materiałów izolacyjnych. Firma aktywnie wspiera Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu i Program Gwarantowany Styropian, którego celem jest uporządkowanie polskiego rynku styropianu oraz doprowadzenie do podniesienia standardów jakościowych wyrobów.

W dniu 22 stycznia 2013 odbyła się w siedzibie Instytutu Technologii Budowlanej w Warszawie, konferencja prasowa Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu. ITB, na zlecenie PSPS, przeprowadziło badanie, którego celem było ustalenie relacji pomiędzy najistotniejszymi parametrami materiałów izolacyjnych a jego gęstością. Analizę przeprowadzono na podstawie danych zebranych w bazie Instytutu oraz próbek pobranych z rynku. Wyniki Badań potwierdzają bezpośrednią zależność współczynnika przewodzenia ciepła l oraz wytrzymałość na ściskanie w relacji do gęstości materiału.

Teraz podjęcie decyzji o wyborze najlepszego styropianu do ocieplenia budynków jest znacznie łatwiejsze. Wystarczy zważyć paczkę styropianu zwykłą wagą i porównać wyniki z tabelą publikowaną w ulotkach i na stronie PSPS.
REKLAMA:

Aby ułatwić dobór właściwego styropianu, Synthos S.A. wraz z Polskim Stowarzyszeniem Producentów Styropianów przygotował kalkulator pomiaru jakości EPS. Ta wygodna aplikacja (dostępna w dwóch wersjach – uproszczonej i zaawansowanej) nie tylko pozwala uchronić się przed złej jakości wyrobami, ale pozwala również na dobór właściwej izolacji oraz wylicza korzyści płynące z zastosowania Gwarantowanego Styropianu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Synthos
#wiadomości #izolacje #styropian #fasada #docieplanie #synthos

Więcej tematów: