Łazienka Keramag iCon

Podziel się:
Minimalizm jest jedną z modnych obecnie tendencji aranżacji wnętrz. Dlatego twórcy szukają inspiracji tam, gdzie podstawowym wyznacznikiem jest motto „mniej znaczy więcej”. Prezentujemy inspiracje minimalizmem w łazienkach z ceramiką i meblami serii Keramag iCon.

Fot. KOŁOFot. KOŁO

Klasyka formy

Minimalizm, jako nurt w sztuce, rozwinął się w latach 60. XX wieku. W przedmiotach użytkowych łączy w sobie piękną linię i funkcjonalność. I choć brzmi to jak banał, wystarczy spojrzeć na produkty KERAMAG i serię iCon by przekonać się, w jak prosty sposób ceramika i meble łazienkowe mogą się wyróżniać.

Moduły prostopadłościennych szafek podumywalkowych, bocznych (niskich, wysokich), półek oraz luster stwarzają możliwość niekonwencjonalnych zestawień. Dzięki temu łazienka zyskuje optyczny ład, a cała kompozycja to przewrotna zabawa geometrią. Te niestandardowe skojarzenia i rozwiązania zaskakują oczywistością i nawiązują do minimalizmu. Design oparty na prostych bryłach od lat zachwyca wiele osób.
REKLAMA:

Ład estetyczny, ład praktyczny

Harmonia linii, spokojna kompozycja i równowaga w kolorystyce – sztuka minimalistyczna daje jej użytkownikom poczucie bezpieczeństwa, jakże istotne we wnętrzach, w których spędzamy codziennie długie godziny.

Fot. KOŁOFot. KOŁOTaki efekt można osiągnąć także dzięki umiejętnemu skontrastowaniu kolorów, które podkreślają ogólny charakter aranżacji, ale nie odbierają jej wyrazistego charakteru. Meble mają połyskliwe fronty w kolorze białym, burgundu i platyny, które współgrają z alpejską bielą ceramiki iCon.

Istota szczegółu

Minimalistyczne przywiązanie do wykańczania przedmiotów w każdym detalu, ma odbicie także w obecnych tendencjach sztuki użytkowej. W umywalkach iCon widać to choćby na przykładzie mydelniczek – nawet taki drobiazg został dokładnie wkomponowany w boczną półkę umywalek asymetrycznych.

Seria ceramiki iCon jest dostępna ze szkliwem KeraTect. Ułatwia ono utrzymanie powierzchni w czystości. Wszystko dzięki technice wytwarzania – szkliwo jest trwale wypalone na powierzchni ceramiki. Dzięki tym właściwościom powierzchnie wyrobów łatwo utrzymać w czystości.

Ceramika i meble Keramag iCon znajdują się w ofercie firmy Sanitec KOŁO. Firma jest wiodącym producentem i dystrybutorem wyrobów wyposażenia łazienek w Polsce. Oferuje także produkty marki KOŁO - m.in.: ceramikę, meble łazienkowe, wanny i brodziki akrylowe, kabiny prysznicowe oraz systemy instalacyjne.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Koło
#czytelnia #wnetrza #lazienka #w wewnatrz_bud #sanitec #Łazienka - wystrój

Więcej tematów: