Automatyczne kosiarki

Podziel się:
Dbanie o ogród to przyjemność, ale i wysiłek. Miękka i soczyście zielona murawa wymaga nie tylko właściwego nawadniania i odżywiania, lecz też systematycznego koszenia. Czyż może być lepsze rozwiązanie niż automatyczne urządzenie, które samodzielnie, w zaprogramowanym czasie skosi trawę i nada trawnikowi idealny wygląd? Takie kosiarki są już dostępne.

Fot. HusqvarnaFot. HusqvarnaDzięki najnowszym technologiom i rozwiązaniom, automatyzacja staje się obecna na wielu płaszczyznach naszego życia. Odkrycia, niegdyś ściśle chronione i dokonywane z myślą o zastosowaniach w konkretnych, wąskich dziedzinach, stają się powszechnie dostępne. Inteligentne rozwiązania ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie, ratują życie, uczą itp. Pomagają też w zwykłych domowych czynnościach, wykonując pewne prace za nas. W domu sprzątają np. samojezdne inteligentne odkurzacze, w ogrodzie – zautomatyzowane w pełni kosiarki. W ten sposób człowiek może scedować na urządzenie niektóre ciężkie prace, a sam poświęcić zaoszczędzony w ten sposób czas czy to na wypoczynek, czy na inny, dowolny cel.

Fot. HusqvarnaFot. HusqvarnaKonstrukcja automatycznych, inteligentnych kosiarek została tak opracowana, by urządzenie wykonało swoją pracę w sposób dokładny, perfekcyjny i oczekiwany przez właściciela bez względu na to, czy teren, na którym znajduje się trawnik, jest płaski, czy posiada lekkie lub duże wzniesienia itp. Nieistotny jest także kształt trawnika – regularny czy nieregularny, oraz obecność elementów dekoracyjnych, małej architektury czy roślin. Ponadto, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym, maszyny te pracują bezawaryjnie niezależnie od warunków atmosferycznych.

Bez wątpienia na korzyść samojezdnych kosiarek przemawiają ich kompaktowe wymiary, niewielki ciężar, cicha i ekonomiczna praca. Pracują niezależnie od człowieka i nie wymagają nadzoru. Każdego dnia przemieszczają się po zadanym obszarze – czy to w określonych przez użytkownika godzinach, czy przez całą dobę – i dbają o to, by wysokość rosnącej na nim trawy była zgodna z oczekiwaniami. Bardzo ważna jest funkcja inteligentnego ładowania, w którą wyposażone jest urządzenie. Umożliwia ona kosiarce ocenić poziom naładowania i odległość od stacji dokującej, tak by bez problemu dotrzeć do niej przed całkowitym rozładowaniem. Po ponownym załadowaniu urządzenie samodzielnie wraca do pracy.

Fot. HusqvarnaFot. HusqvarnaRozwiązanie to – dziś jeszcze bardzo elitarne – w niedalekiej przyszłości z pewnością się upowszechni. Ponieważ te kosiarki są bardzo energooszczędne (zużywają mniej energii niż żarówka), a przy tym mobilne i dyspozycyjne przez całą dobę, pozwalają zminimalizować zarówno koszty koszenia, jak i wysiłek, jakiego czynność ta wymaga od człowieka.

Opracowanie: Redakcja

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Husqvarna
#ogrod #ogrody #zewnatrz_bud #husqvarna #produkty #Elektronarzędzia #Narzędzia, maszyny ogrodowe

Więcej tematów: