Moskitiera – ochrona przed komarami

Podziel się:
Owady to irytująca uciążliwość, z którą mamy do czynienia praktycznie każdej wiosny i lata. Sposobem na uniemożliwienie, a przynajmniej zdecydowane utrudnienie im pojawiania się we wnętrzach jest zamontowanie moskitiery. Idealnie dobrana, skutecznie ochroni przed insektami, nie zasłaniając przy tym widoku z okna.

Fot. OKNOPLASTFot. OKNOPLASTElegancką i estetyczną moskitierę ramkową tworzy aluminiowa lub wykonana z PVC ramka z zamocowaną do niej siatką z włókien szklanych powlekanych PVC. Maleńkie oczka są skuteczną zaporą nawet dla mikroskopijnych owadów.

Ale zabezpieczyć można nie tylko okna, lecz i drzwi balkonowe. Te drugie dostępne są np. w wersji na zawiasy samozamykające lub stałe. Różnią się one sposobem i wygodą otwierania – moskitiera ze stałymi zawiasami wymaga otwarcia i zamknięcia przez użytkownika, moskitierę z okuciami samozamykającymi wystarczy lekko popchnąć, by się otworzyła, po czym sama wraca do pozycji zamkniętej.
REKLAMA:

Fot. OKNOPLASTFot. OKNOPLASTProdukt jest bardzo łatwy i prosty w montażu – doskonale nadaje się do samodzielnego złożenia i zainstalowania przez amatora. Zastosowanie magnesów lub uchwytów obrotowych ułatwia zarówno montaż jak i demontaż osłony, a przy tym pociąga za sobą konieczności ingerencji w ościeżnicę.

Bez problemu dopasujemy moskitierę do posiadanych okien, gdyż produkty te są produkowane są na wymiar (jak np. znajdujące się w ofercie Oknoplastu). Bardzo ważne jest dokładne wymierzenie światła ramy po otwarciu skrzydła. Szeroka paleta kolorystyczna ramek pozwala dopasować ich barwę albo do koloru skrzydła, albo do aranżacji wnętrza. Można też wybrać kolor kontrastujący i dominującymi wokół nas barwami. Przed wyblaknięciem i utratą intensywności koloru pod wpływem słońca ramki zabezpieczone są farbami proszkowymi.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: OKNOPLAST
#okna #czytelnia #okno #do ochrona #okna i drzwi #oknoplast #Osłony - rolety, markizy itp.

Więcej tematów: