Szkolenie z Pressbetonu - Bautechowa Akademia Posadzkowa

Podziel się:
Bautechowa Akademia Posadzkowa gościła kolejnych wykonawców. Uczestnicy uczyli się, jak wykonywać ozdobne nawierzchnie a’la bruk rzymski, łupek pirenejski, cegła w jodełkę, itd. Nie potrzebują już kontaktów w kamieniołomach, ani chodów u włoskich hurtowników. Aby wykonać egzotyczną nawierzchnię, wystarczy wylać beton i trochę nad nim popracować. Zanim stężeje. Zobacz czego uczono na szkoleniu w firmie Bautech.

Fot. BautechFot. Bautech
Szkolenie zaczęło się oczywiście od prezentacji, jak wykonać solidną podbudowę. Mało efektowny i niedoceniany etap, choć Pressbeton® jest dość odporny na osiadanie podbudowy.

Fot. BautechFot. Bautech
Równanie betonu. Zagęszczanie. Kursanci aktywnie uczestniczą.

Fot. BautechFot. Bautech
Po rozłożeniu i zagęszczeniu betonu wydaje się, że lekka praca. Ale nie. Rozsypać utwardzacz trzeba równomiernie. Nie za mało, żeby szarość betonu nie wyzierała, nie za dużo dla utrzymania kosztów w ryzach. Młody adept sztuki pressbetonowej rozsypuje pod okiem instruktora.

Fot. BautechFot. Bautech
Najbardziej efektowna część szkolenia, gdzie uczestnicy wreszcie zobaczyli pierwsze efekty wizualne swojej pracy, a mianowicie wzór włoskiego bruku. Chodnik szary, bo posypany rozdzielaczem, aby formy nie przywarły i aby kolor chodnika był potem bardziej zróżnicowany.

Fot. BautechFot. Bautech
Najprzyjemniejsze. Impregnacja chodnika. Wcześniej trzeba go było zmyć z rozdzielacza i z pyłu po nacinaniu dylatacji. Firma Bautech gratuluje uczestnikom ukończonego szkolenia i wita w gronie AUTORYZOWANYCH WYKONAWCÓW Bautech!

Fot. BautechFot. Bautech
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bautech
#wiadomości #fundamenty #ogrod #szkolenia #zewnatrz_bud #bautech

Więcej tematów: