energeto® - okna modyfikowane energetycznie

Podziel się:
Inteligentne i innowacyjne rozwiązania konstrukcji okiennych stają się rzeczywistością. Lekkie, pozbawione wzmocnień stalowych okna, ograniczające znacząco straty energii w budynkach, to nowy kierunek rozwoju techniki okiennej.

energeto® to zupełnie nowe spojrzenie na temat energooszczędności okien. Wiąże się z wyeliminowaniem stosowanych dotychczas w profilach okiennych wzmocnień stalowych, które powodowały pogorszenie ich termiki. Wdrażając tę technologię wychodzimy również naprzeciw oczekiwaniom producentów w zakresie optymalizowania procesów związanych z produkcją okien.

Okna energeto® opierają się na kombinacji dwóch innowacyjnych technologii aluplast:
"bonding inside" - specjalnych skrzydeł zaprojektowanych pod kątem wklejania szyb
"powerdur inside" - nowego rodzaju ram opracowanych we współpracy z firmą BASF z zastosowaniem tworzywa sztucznego Ultradur® High Speed, które zastępuje wzmocnienia stalowe stosowane w konwencjonalnych ramach.

Fot. ElwizFot. Elwiz
Okna energeto® to zwiększona stabilność i bezpieczeństwo dzięki technologii "bonding inside"

Fot. ElwizFot. ElwizOkna energeto® dzięki wklejaniu szyby w skrzydła dają możliwość uniknięcia konieczności stosowania używanych dotychczas wzmocnień stalowych. Funkcję nośną przejmuje szyba. Związanie klejem szyby z profilem stabilizuje okno, ponieważ znaczna część obciążeń statycznych jest przenoszona przez szybę, bardziej odporną na zginanie niż profil skrzydła. Stałe połączenie szyby ze skrzydłem zmniejsza ryzyko jego wykrzywiania, wyginania, a także osiadania. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko pęknięć szyb w wyniku naprężeń punktowych oraz wydłuża czas eksploatacji skrzydeł bez potrzeby ich regulacji. Sklejenie szyby z profilem to również doskonałe zabezpieczenie przed włamaniem, ponieważ tak zamontowana szyba nie daje się wypchnąć, co się czasem zdarza w "klasycznych" oknach z PVC. Kolejną innowacją jest zmiana technologii szklenia umożliwiającej wykorzystanie pełnej głębokości wrębu szybowego. Głębsze osadzenie szyby we wrębie, prowadzi do zmniejszenia wartości współczynnika przenikania ciepła liniowego mostka termicznego występującego na styku szyby z ramą skrzydła, co daje jeszcze lepsze zabezpieczenie przed tworzeniem się rosy na krawędzi szyb.
REKLAMA:

ZALETY TECHNOLOGII WKLEJANIA SZYB:

- mniejsze ryzyko pękania szyb, brak miejscowych naprężeń szkła
- większa stabilność okien dzięki usztywniającemu współdziałaniu szyby
- zmniejszenie ilości przypadków pękania szyb w wyniku błędnego zaszklenia
- zwiększenie powierzchni przeszklenia - profile są niższe o ok. 10mm
- lepsza izolacyjność akustyczna poprzez bezpośrednie powiązanie skrzydła z szybą
- lepsze zabezpieczenie przed włamaniem - brak możliwości wypchnięcia szyby ze skrzydła, dzięki obwodowej szczelinie z klejem.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Elwiz
#okna #czytelnia #okno #okna i drzwi #z pvc #elwiz

Więcej tematów: