Stal Raex - Ruukki powiększa ofertę

Podziel się:
Ruukki dysponuje teraz możliwościami dostaw stali dla wszystkich zastosowań wymagających gatunków specjalnych o dużej odporności na ścieranie. Stal specjalna Ruukki Raex jest odporna na zużycie i nacisk powierzchniowy, a jej oferta została teraz poszerzona o grubsze blachy trudnościeralne odpowiadające na potrzeby m.in. przemysłu górniczego. Stal Raex dostępna jest obecnie w zakresie grubości od 2 mm aż do 80 mm.

Hartowana bezpośrednio trudnościeralna stal Raex produkowana jest w zakresie grubości od 2 mm do 80 mm.Hartowana bezpośrednio trudnościeralna stal Raex produkowana jest w zakresie grubości od 2 mm do 80 mm.Nowe, grubsze stale trudnościeralne Raex o grubości do 80 mm mogą być stosowane m.in. do produkcji części maszyn i urządzeń przeznaczonych do wydobycia, załadunku, transportu i kruszenia rud w kopalniach. Są to przykładowo łyżki koparek i ładowarek czołowych, zabudowy maszyn do robót ziemnych, kopalniane systemy przenośnikowe, kruszarki, silosy i kosze samowyładowcze. Cieńsze gatunki w rodzinie produktów trudnościeralnych Raex są już od lat z powodzeniem stosowane w przemyśle transportowym i innych aplikacjach wymagających wytrzymałych i trudnościeralnych gatunków stali.

Powtarzalna wysoka jakość stali Raex przedłuża okres eksploatacji maszyn i urządzeń górniczych. Dla użytkownika końcowego, produkty o dłuższej żywotności oznaczają korzyści kosztowe i konkurencyjność. Wybór odpowiedniej grubości trudnościeralnej stali Raex do produkcji np. łyżek koparek i nadwozi wywrotek może pomóc zredukować ogólną masę danego produktu, a w ten sposób zwiększyć jego ładowność, co w efekcie obniży zużycie paliwa.
REKLAMA:

Rozwój trudnościeralnych stali Raex prowadzony jest wspólnie z klientami. Stale te charakteryzują się znakomitymi własnościami w zakresie cięcia, gięcia i spawania. Ze względu na to, że produkowane są w opracowanym przez Ruukki procesie hartowania bezpośredniego, mają twardą powierzchnię i mocną mikrostrukturę. Metoda hartowania bezpośredniego poprawia własności stali trudnościeralnych i nadaje im równomierną, powtarzalną jakość.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ruukki
#wiadomości #dachy #ruukki #blacha

Więcej tematów: