Firma Xella otwiera fabrykę płyt gipsowo-włóknowych w Hiszpanii

Podziel się:
W obecności premiera Kantabrii, Ignacio Diego, koncern budowlany Xella z Duisburga, otworzył w dniu dzisiejszym nowy zakład produkcyjny w Orejo, w pobliżu stolicy Kantabrii, Santander w północnej Hiszpanii. Zakład do produkcji płyt gipsowo-włóknowych stanowi podstawę do dalszego szybkiego rozwoju firmy Fermacell GmbH wchodzącej w skład Grupy Xella

Fot. FermacellFot. FermacellZ początkiem roku 2012 firma Xella kupiła od bankrutującego przedsiębiorstwa GFB Kantabria SA, wystawiony na sprzedaż w nowo wybudowanych, ale nie w pełni jeszcze wykończonych halach, zakład produkcyjny w Orejo. Cena zakupu wyniosła 14.500.000 €. W całkowite wykończenie obiektu i uruchomienie pierwszego etapu produkcji zainwestowano dalsze 8.000.000 €. Mniej więcej tyle samo środków zostanie przeznaczonych na dalszy rozwój zakładu w ciągu najbliższych kilku lat. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 30 mln €. Docelowo Fermacell będzie produkować w tym miejscu do 12 mln metrów kwadratowych płyt gipsowo-włóknowych rocznie i stworzy 60 nowych miejsc pracy.

Prezes Zarządu Xella Group Jan Buck-Emden: "Podstawą rozwoju naszej produkcji płyt gipsowo-włóknowych są wzrastający z roku na rok popyt i znaczny potencjał dla dalszego wzrostu sprzedaży we wszystkich segmentach produktowych. Dotychczasowy rozwój był hamowany przez wysoki stopień wykorzystania istniejących zdolności produkcyjnych.Wyprodukowane w Hiszpanii płyty będziemy dostarczać na główne europejskie rynki suchej zabudowy tzn. do Francji, Wielkiej Brytanii i Skandynawii.” Ponadto, obecność na rynku hiszpańskim zostanie wyraźnie wzmocniona.
REKLAMA:

Produkowane i sprzedawane przez Fermacell płyty gipsowo-włóknowe są używane przez profesjonalistów i majsterkowiczów, jako uniwersalny materiał budowlany, o właściwościach przeciwpożarowych, odpowiedni do pomieszczeń wilgotnych przeznaczony do zabudowy podłóg, ścian i sufitów. Grupa Xella produkuje i sprzedaje następujące ścienne materiały budowlane (Ytong i Hebel beton komórkowy, Silka cegła wapienno-piaskowa, Multipol mineralna płyta izolacyjna), gipsowo-włóknowa i cementowa płyta do suchej zabudowy (Fermacell i Fermacell Aestuver) oraz wapno (Fels) .W roku 2012 firma zatrudniająca 7300 pracowników osiągnęła sprzedaż na poziomie 1,3 mld €. Właścicielem jest konsorcjum, utworzone w równych częściach z PAI Partners i Goldman Sachs Capital Partners.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Fermacell
#wiadomości #wewnatrz_bud #ściany #plyty #fermacell

Więcej tematów: