Radiator z czujnikami ruchu i światła

Podziel się:
Grzejnik radiacyjny Alipsis wyposażony jest w czujniki ruchu i światła, które obniżają temperaturę w pomieszczeniu, jeśli nie wykryją ruchu lub będzie noc i podwyższają w ciągu dnia, jeśli w salonie czy sypialni będą domownicy. Funkcja Wietrzenie również czasowo obniża temperaturę, jeśli wykryje otwarte okno.

Fot. Atlantic PolskaFot. Atlantic PolskaProducent grzejników Atlantic Polska wyposażył urządzenie w system Sweet Control, czyli połączenie dwóch sensorów - ruchu i światła, które pozwalają na wykrywanie w pokoju osób i zwierząt. Następnie system razem z termostatem cyfrowym samoczynnie steruje dwoma elementami grzewczymi wykonanymi z żeliwa i dostosowuje temperaturę otoczenia do potrzeb domowników.

Fot. Atlantic PolskaFot. Atlantic PolskaW trybie Eko radiator obniża temperaturę pomieszczenia o 1 do 4 stopni Celsjusza w stosunku do temperatury zadanej. W trybie Komfort szybko podnosi temperaturę do wartości zadanej i utrzymuje ją do momentu opuszczenia pomieszczenia przez użytkownika lub do zmiany trybu pracy przez programator. W przypadku trybu Antyzamarzanie grzejnik utrzymuje temperaturę na poziomie 7 stopni C. Alipsis ma jeszcze funkcję Wietrzenie, czyli automatyczny system wykrywania otwartych okien, który także czasowo obniża temperaturę w pomieszczeniu – grzejnik przechodzi wówczas do trybu oszczędnego.
REKLAMA:

Sweet Control w Alipsis podąża za rytmem życia rodziny, sprzyjając oszczędnościom energii. I tak dzięki zastosowaniu tego systemu zużywa 25% energii mniej w stosunku do grzejnika radiacyjnego bez takiego systemu i aż 45% w porównaniu do konwektora mechanicznego.

Fot. Atlantic PolskaFot. Atlantic PolskaObudowa grzejnika składa się z płyty czołowej ze szkła hartowanego, pokrytej cienkowarstwową folią grzewczą, dzięki czemu grzejnik firmy Atlantic ma gładką i lśniącą powierzchnię. Biały kolor pozwala stworzyć kolorystyczne kontrasty na przykład na ścianie pomalowanej w bardzo ciemnych barwach lub w intensywnych, żywych kolorach, na przykład na żółto lub niebiesko. W przypadku instalacji urządzenia w salonie, polecamy meble wypoczynkowe o kolorowej lub wzorzystej tapicerce. Jeśli natomiast ktoś chciałby grzejnik ukryć może go zainstalować we wnętrzu industrialnym, w chłodnych odcieniach bieli i szarości, ze stalowymi i aluminiowymi elementami mebli, szklanymi półkami i blatami stołów. Wówczas posadzki powinny być wylane betonem lub wyłożone gresem.

Cena brutto urządzenia wynosi 4 434 zł (1 000 W), 5 068 zł (1 500 W) lub 5 701 zł (2 000 W).
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Atlantic
#grzejnik #instalacje #ogrzewanie #atlantic #produkty #Grzejniki

Więcej tematów: