Ceramika Paradyż z nagrodą im. Henryka Grohmana

Podziel się:
W dniu 8 lipca na terenie zrewitalizowanej fabryki Ludwika Grohmana w Łodzi, wręczono Nagrody im. Henryka Grohmana – najznamienitszego łódzkiego donatora sztuki. W kategorii „Inwestor - mecenas” za wspieranie Festiwalu Design’u w Łodzi i współpracę z łódzką Akademią Sztuk Pięknych uhonorowano Ceramikę Paradyż. Wyróżnienie odebrał Łukasz Kardas, Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż. Organizatorem wydarzenia była Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Fot. Łukasz Kardas, Iwona Śledzińska- KatarasińskaFot. Łukasz Kardas, Iwona Śledzińska- Katarasińska Promowanie polskiej kultury i sztuki to jedno z kluczowych działań Ceramiki Paradyż w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Sześć lat temu zaangażowaliśmy się w początkujący wtedy Łódź Design Festival, który w zamyśle organizatorów miał stać się międzynarodowym wydarzeniem promującym polskich artystów i region łódzki – mówi Łukasz Kardas, Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż. Dzisiaj festiwal jest wizytówką polskiego wzornictwa i Łodzi, w kraju, jak i na świecie. Takie wydarzenia mają ogromne znaczenie dla promowania regionu łódzkiego, co potwierdza przyjęta przez Urząd Marszałkowski, Regionalna Strategia Innowacji dla Województwa Łódzkiego LORIS 2013, w której to właśnie design i innowacje są wskazywane, jako kluczowe wyróżniki Łodzi – dodaje Kardas.
REKLAMA:

Nagrody im. Henryka Grohmana zostały przyznane po raz drugi. Docelowo, inwestorzy ŁSSE planują zainicjować powstanie fundacji Mecenasów Kultury, którzy podobnie jak jej patron, prowadzą aktywne działania na rzecz kultury i sztuki. W czasie poniedziałkowej uroczystości, wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński wręczył inwestorom siedem zezwoleń na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Nastąpiło również oficjalnie otwarcie zrewitalizowanej XIX-wiecznej fabryki Ludwika Grohmana, w której nową siedzibę ma Strefa.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ceramika Paradyż
#wiadomości #nagrody #plytka #ściany #na sciany #paradyz

Więcej tematów: