Okna i drzwi zewnętrzne to przegrody, których izolacyjność termiczna jest 5-9 razy gorsza od ścian, czy dachu. Zatem „ucieka” przez nie bardzo dużo ciepła. Ograniczenie tych strat jest szczególnie ważne w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Na izolacyjność cieplną okna wpływają trzy elementy, z których jest ono zbudowane: przeszklenie, rama okienna i ramka dystansowa.

Winergetic Premium zostało wyposażone w standardzie w dwukomorowy pakiet szybowy zbudowany z tafli o grubości 3mm i współczynniku przenikania ciepła Ug na poziomie 0,6 W/m2K. Zmniejszona grubość tafli szybowych obniża ciężar szyby o około 30 %/m2 w stosunku do zespoleń z taflami 4 mm. Pozwala to na wykonanie skrzydeł rozwiernych o większych rozmiarach w porównaniu z zespoleniami klasycznymi przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej statyki i energooszczędności okna.
REKLAMA:

W domu Green Power zastosowano okna Winergetic Premium z dwukomorowymi szybami Energy i Warm o Ug=0,6 W/m2K. Na parterze budynku znajdują się duże przeszklenia o szerokości skrzydeł m.in. 747,5 mm, 990 mm i 1010,33 mm. Wysokość większości okien to 2280 mm. Model zamontowano również na pierwszym piętrze domu. Łącznie w inwestycji znajduje się 17 okien modelu Winergetic Premium, z których większość stanowią właśnie drzwi tarasowe.
Przez nieszczelną stolarkę może uciekać z domu nawet 30% ciepła. Dlatego tak ważne jest zastosowanie odpowiednich okien. Dzięki nim możemy zminimalizować te straty. Aby w pełni wykorzystać właściwości systemu, montaż okien powinien być wykonany w warstwie ocieplenia. Winergetic Premium to również zaokrąglony od zewnętrznej strony autorski kształt profilu, dzięki czemu okno stanowi ozdobę budynku – mówi Grzegorz Bułat, Kierownik Działu Technologii, OKNOPLAST.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: www.domzeroenergetyczny.waw.pl