Wynajmiem mieszkań - bezpieczne inwestowanie i zarabianie

Podziel się:
Wybór sposobu lokowania pieniędzy może być kłopotliwy. Często wymaga dużej wiedzy lub ogromnych nakładów kapitału. Inwestowanie w nieruchomości jest proste, bezpieczne i stosunkowo tanie. Zakup mieszkania w celach inwestycyjnych to zwrot w postaci bieżących dochodów, jak i wzrostu wartości nieruchomości w kolejnych latach. Z Condo System Dolcan to gwarantowany zysk w wysokości 8 proc.

Fot. DolcanFot. DolcanKoniec roku to czas wzmożonego zainteresowania inwestorów różnymi formami lokowania kapitału. Inwestorzy, zarówno prywatni, jak i instytucjonalni, chcą uporządkować swoją sytuację finansową jeszcze przed nastaniem nowego roku. Dlatego też szczególnie w tym czasie poszukują pewnego źródła, w którym mogliby ulokować swoje oszczędności lub bieżące zyski. Przy obecnie panującej sytuacji makroekonomicznej jedną z najbezpieczniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowych form lokowania pieniędzy jest inwestowanie w nieruchomości. Lokaty bankowe systematycznie tracą na atrakcyjności, wraz z obniżaniem stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Inwestowanie w akcje i obligacje jest bardziej dochodowe, wiąże się jednak ze znacznym ryzykiem. Nieruchomości jawią się zatem jako optymalna forma lokowania kapitału – zarówno bezpieczna, jak i zyskowna. Jednak jaki rodzaj nieruchomości wybrać na cele zarobkowe? Inwestowanie w grunty, szczególnie w większych miastach wymaga bardzo dużych nakładów finansowych i nie jest już tak opłacalne, jak jeszcze kilka lat temu. Zakup nieruchomości komercyjnych również wiąże się z zaangażowaniem ogromnego kapitału, a także wymaga specjalistycznej wiedzy. Innym rozwiązaniem jest inwestowanie w nieruchomości mieszkaniowe – nie wymaga to tak dużych nakładów finansowych i jest mniej skomplikowane. Tego typu nieruchomości są bardziej odporne na ogólne trendy panujące w gospodarce – zapotrzebowanie na mieszkania będzie zawsze. Czy tak samo będzie z nowoczesnymi galeriami handlowymi czy biurami – pokaże zmienna koniunktura na rynku.

W tym kontekście inwestowanie w nieruchomości mieszkaniowe okazuje się rozwiązaniem prostym, bezpiecznym i stosunkowo tanim. Zakup apartamentu, czy mieszkania na wynajem nie musi się wiązać z uciążliwym poszukiwaniem najemców, czy ich obsługą. Alternatywą dla samodzielnego zarządzania najmem jest Condo System Dolcan – innowacyjny system zarabiania na nieruchomościach. Sposób inwestowania, oferowany przez firmę Dolcan, to zakup mieszkania z gwarancją najmu i wypłaty zysków w wysokości 8 proc. w skali rocznej. Klient decydując się na kupno lokalu otrzymuje pełnowartościowe mieszkanie –nieruchomość z aktem notarialnym i udziałem w gruncie. Kupujący w ramach systemu podpisuje z deweloperem dwie umowy: jedną dotyczącą kupna mieszkania i drugą, przekazującą firmie lokal na wynajem. Umowę z deweloperem można podpisać na 5, 10 lub nawet 15 lat, z możliwością przedłużenia. Przez cały czas obowiązywania umowy właściciel mieszkania ma wypłacany gwarantowany stały zysk, niezależny od zmiennego obłożenia mieszkania, czy też innych czynników rynkowych. Klient może w każdej chwili rozwiązać umowę, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia i samodzielnie zarządzać mieszkaniem – sprzedać je, wynająć, lub w nim zamieszkać.
REKLAMA:

Jak dokładnie działa Condo System Dolcan? – pokazuje Tomasz Bujnowski, analityk inwestycyjny w firmie DolcanKlient kupując w firmie przykładowe mieszkanie 2-pokojowe o powierzchni ok. 48 mkw. w inwestycji Ogrody Ochota, która jest objęta Condo Systemem, ponosi koszt samego lokalu, garażu i urządzenia mieszkania, czyli łącznie 458 393 zł. Co ważne zarobki klienta liczone są właśnie od tej całościowej kwoty brutto, którą klient musi ponieść przy zakupie.Jeżeli klient zdecyduje się na wypłacanie zysku w cyklu rocznym wypłata wynosi 36 671 zł. Właściciel mieszkania płaci czynsz, ale tylko w części dotyczącej opłat stałych – za administrowanie czy sprzątanie części wspólnych, koszty związane ze zużyciem mediów pokrywa operator. Rocznie jest to 2 864 zł. Dochodzi do tego podatek od nieruchomości w wysokości 35 zł oraz roczny podatek od przychodów z najmu dla osób fizycznych – 3 117 zł. Po odliczeniu kosztów, które są po stronie klienta jego zysk netto wynosi 30 656 zł. W wypadku większych mieszkań ten zysk jest proporcjonalnie wyższy - kupując mieszkanie o wartości 500 000 tys. zł po 3 latach zarabiasz aż 120 000 zł, a po 5 latach – 200 tys. zł.

Zabezpieczeniem inwestycji w Condo System Dolcan jest mieszkanie z aktem notarialnym. Natomiast gwarantem wypłacania zysków jest to, że Dolcan już od ponad roku w ramach systemu zarządza nie jednym mieszkaniem, ale kilkudziesięcioma apartamentami w różnych lokalizacjach. Ze względu na duży sukces takiego modelu biznesowego firma niedługo rozszerzy działalność o kolejną lokalizację. Dlatego nawet jeżeli jedno lub kilka z lokali nie mają najemców nie wpływa to w żaden sposób na płynność finansową całego przedsięwzięcia. Firma sama zarabia na wynajmie mieszkań, dlatego dba o to, aby ich obłożenie było jak najwyższe. Dolcan wypłaca już także regularnie zyski inwestorom, którzy do tej pory ulokowali kapitał w Condo Systemie – wypłaty odbywają się terminowo i zgodnie ze zobowiązaniami wynikającymi z umowy.

Fot. DolcanFot. DolcanJesień to szczególnie dobry okres na podejmowanie decyzji inwestycyjnych, a szczególnie dla tych, którzy lokują kapitał w nieruchomości. Dla wielu osób dodatkowym bodźcem, do inwestowania w nieruchomości jest chęć uniknięcia płacenia 19 proc. podatku od sprzedaży wcześniejszej nieruchomości. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, można uniknąć płacenia podatku od sprzedaży nieruchomości, jeżeli w ciągu dwóch lat kupi się nowe mieszkanie. Okres rozliczeniowy w tym wypadku naliczany jest do końca danego roku kalendarzowego. Potwierdza to firma Dolcan: – Po okresie wakacyjnym zauważamy stały wzrost osób decydujących się na zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych. Większość takich klientów decyduje się na inwestowanie w ramach Condo System Dolcan – mają stały, gwarantowany zysk i nie muszą się martwić o pozyskiwanie najemców, czy też drobne naprawy. Dla inwestorów taka wygoda i bezproblemowość to bardzo istotne czynniki przy podejmowaniu decyzji o sposobie zarabiania – podkreśla Robert Ziółek, Dyrektor Generalny w firmie Dolcan.

Mieszkania w ramach nowego na rynku systemu inwestowania w nieruchomości można kupić w dwóch inwestycjach w Warszawie – Skierniewicka City na Woli oraz Ogrodach Ochoty, przy al. Krakowskiej, a także w Szczecinie – na osiedlu Arkadia, w centrum miasta.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Dolcan
#czytelnia #prawo #nieruchomości #dolcan

Więcej tematów: