Wybieramy brodzik

Podziel się:
Jego kształt i głębokość zależą od projektu łazienki i preferencji mieszkańców. Ważne, by pasował do wystroju, był wygodny i funkcjonalny, a to, czy będzie superpłytki czy duży i głęboki, to indywidualna sprawa.

Kwadratowy czy półokrągły
Kształt zależy od tego, ile miejsca mamy w łazience. Brodziki kwadratowe (prostokątne), dzięki klasycznym kształtom, dobrze komponują się ze standardowymi zestawami mebli łazienkowych. Można się zdecydować na wersję z obudową lub wykończyć go płytkami. Z kolei półokrągłe brodziki wybierane są z uwagi na miękkie linie. Cenią je właściciele małych łazienek, w których zajmują nieco mniej miejsca niż klasyczne, prostokątne.

Aquaform Standard Głęboki z siedziskiem. Fot. Aquaform S.A.Aquaform Standard Głęboki z siedziskiem. Fot. Aquaform S.A.Aquaform plus 550 głęboki z siedziskiem + obudowa. Fot. Aquaform S.A.Aquaform plus 550 głęboki z siedziskiem + obudowa. Fot. Aquaform S.A.
Płytki czy głęboki
Najpłytsze brodziki wystają zaledwie 3 cm nad poziom podłogi. Dodaje to prysznicowi elegancji i podkreśla nowoczesny design łazienki. Są komfortowe w użytkowaniu i łatwe do utrzymania w czystości, a odpływ o średnicy fi 90 sprawia, że woda szybciej odpływa. Świetnie prezentują się w łazienkach o nowoczesnym, modnym designie. Zaletą głębokich brodzików jest możliwość wykorzystania ich jako mini wanny dla dzieci. Jeśli brodzik zostanie wyposażony w siedzisko narożne, łatwiej jest też z niego kmorzystać starszej osobie.

Aquaform Standard prostokątny, płytki. Fot. Aquaform S.A.Aquaform Standard prostokątny, płytki. Fot. Aquaform S.A.Aquaform Delta brodzik kwadratowy, płytki. Fot. Aquaform S.A.Aquaform Delta brodzik kwadratowy, płytki. Fot. Aquaform S.A.
Standard wykonania
Brodzik nie jest elementem wyposażenia kupowanym na rok czy dwa. Stąd należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału jest wykonany. Produkty akrylowe są lekkie, a styropianowe podłoże dodatkowo je wycisza. Zaletą jest też łatwość w utrzymaniu w czystości, trwały kolor i połysk. Aby służyły długi czas, powinny mieć wytrzymałą konstrukcję – np. przy montażu wzmocnioną m.in. laminatami czy styropianem.

Aquaform brodzik Versus prostokątny. Fot. Aquaform S.A.Aquaform brodzik Versus prostokątny. Fot. Aquaform S.A.Aquaform Plus 550 superpłytki. Fot. Aquaform S.A.Aquaform Plus 550 superpłytki. Fot. Aquaform S.A.
Ekskluzywnym materiałem do produkcji brodzików jest lany marmur. Produkty te cechuje trwałość i odporność na uszkodzenia. Lany marmur to mieszanina sproszkowanych minerałów i żywic polimerowych. Wykonane z niego wyroby charakteryzuje idealna gładkość, a brak mikroskopijnych porów sprawia, że nie wchłania pyłów i nie rozwijają się na nim bakterie ani grzyby. Jest również ciepły w dotyku.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Aquaform
#czytelnia #wnetrza #lazienka #brodzik #aquaform #Armatura, wanny, natryski - inspiracje

Więcej tematów: