Idealna garderoba

Podziel się:
Na luksus posiadania garderoby w stylu gwiazd, czyli ogromnego pomieszczenia pełnego wieszaków, regałów i szuflad z ubraniami, bielizną i butami, mało kto może sobie pozwolić. Ale coraz częściej zarówno w domach, jak i mieszkaniach projektowane są lub wydzielane pokoje, pełniące funkcję garderoby. Z reguły są one umeblowane standardowo i przewidywalnie.

Fot. Chałupko DesignFot. Chałupko DesignFot. Chałupko DesignFot. Chałupko Design
„- Posiadanie garderoby w dużym stopniu uzależnione jest od metrażu mieszkania. Nie zawsze można sobie na nią pozwolić. Można jednak zastosować parę trików, które pozwolą uzyskać podobny efekt, nawet jeśli nie dysponujemy osobnym, specjalnie przeznaczonym do tego pomieszczeniem. Wystarczy, że użyjemy wieszaków na kółkach, przydatnych szczególnie wówczas, gdy brakuje nam powierzchni ścian na stałe konstrukcje. Można je łatwo przesuwać, a dostęp do ubrań jest bardzo wygodny.

Możemy zawiesić też poziome drążki na wieszaki na cienkich linkach, sznurkach czy grubych plecionych linach, w różnych częściach pokoju, tak aby tworzyły ciekawą kompozycję, urozmaiconą kolorami najfajniejszych ubrań. Sprawdzi się to szczególnie we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Wówczas to, co zwykle ukryte jest za drzwiami szafy, a tak bliskie sercu właścicielki, będzie wyeksponowane zdobić wnętrze.

Fot. Chałupko DesignFot. Chałupko DesignFot. Chałupko DesignFot. Chałupko Design
Wszystko to jest kwestią pomysłu i kreatywności. Może tak powstać wyjątkowa garderoba, kobieca przestrzeń w domu, elegancki showroom mody na miarę każdej użytkowniczki”
- mówi Aneta Chałupko z pracowni Chałupko Design.
REKLAMA:

Do przechowywania rzeczy służą szafy i schowki. Co zrobić, by nadać im indywidualny rys? Można np. w miejsce klasycznej, zabudowanej szafy zdecydować się na opcję bardziej otwartą. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie wieszaków teatralnych na kółkach, na których możemy wyeksponować ubrania najczęściej noszone albo te, na które lubimy patrzeć.

W garderobie można też wykonać niestandardowe oświetlenie. Klasyczną lampę czy żyrandol warto zastąpić np. ledowymi żarówkami lub świetlówkami, umiejscowionymi np. nad ubraniami czy w półprzezroczystych szufladach.

W garderobie lub w sypialni powinna znaleźć się też toaletka, świetna do przechowywania kosmetyków, akcesoriów i dodatków. Może ona wpisywać w styl urządzenia wnętrza lub z nim kontrastować.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Chałupko Design
#czytelnia #meble #wnetrza #oswietlenie #w pokoj #w sypialnia #Pomieszczenia gospodarcze i inne

Więcej tematów: