Na co zwracać uwagę, kupując drzwi

Podziel się:
Odpowiednio dobrane drzwi to gwarancja bezpieczeństwa, komfortu mieszkania, zadowolenia. Ponieważ kupujemy je raz na kilkanaście lat, warto zdecydować się na produkt charakteryzujący się ponadczasowym wzornictwem i najwyższą jakością wykonania.

Na rynku znajdziemy zarówno ekonomiczne produkty, które nie wyróżniają się designem i jakością zastosowanych materiałów, jak i propozycje niebanalne, najwyższej klasy jakościowej i wzorniczej, cechujące się znakomitymi parametrami technicznymi i użytkowymi. Warto skorzystać z oferty producenta, który – oprócz drzwi katalogowych – może zaoferować wyroby dostosowane do indywidualnych oczekiwań klienta np. pod względem wymiarów czy wybarwień.

Fot. WirchomskiFot. WirchomskiFot. WirchomskiFot. Wirchomski
W zależności od preferencji oraz stylu, w jakim urządzone jest wnętrze, możemy zdecydować się na skrzydła drzwiowe z naturalnym rysunkiem lub malowane (powierzchnia gładka, bez zaznaczenia struktury drewna), lakierowane (powierzchnia imitująca drewno, tzw. molet) lub foliowane. Najbardziej efektowna, ale też najdroższa jest opcja drzwi fornirowanych. Fornir to cieniutka warstwa drewniana, którą przykleja się do powierzchni skrzydła.
REKLAMA:

- Drzwi okleinowane fornirem to eleganckie rozwiązanie, które szczególne współgra z klasycznym wystrojem. Należy pamiętać, że im szlachetniejszy gatunek drewna, tym wyższa cena drzwi fornirowanych. – mówi Krzysztof Wirchomski z manufaktury Wirchomski.

Fot. WirchomskiFot. WirchomskiFot. WirchomskiFot. Wirchomski
Bardzo efektowne, o oryginalnej barwie i widocznym rysunku drewna, są drzwi w całości wykonane z drewna klejonego. Jako wykończenie stosowane są lakier, bejca lub olej. Należy jednak pamiętać, że drewno zastosowane do ich produkcji musi być odpowiednio przygotowane – w przeciwnym razie skrzydła mogą się paczyć i pękać. Dlatego też drewniane drzwi należy kupować u renomowanego producenta.

Drzwi z klejonki sosnowej to idealny kompromis pomiędzy wagą a trwałością. Te z drewna klejonego są znacznie cięższe. Niezależnie od tego, z jakiego materiału wykonane jest skrzydło, może być ono pełne lub przeszklone (np. z szybą trawioną, przezroczystą fazowaną), w układzie np. jedno- lub dwuskrzydłowym.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Wirchomski
#okna #drzwi #czytelnia #do ochrona #okna i drzwi #z drewno #wirchomski

Więcej tematów: