Meble kuchenne – z uchwytami czy bez? Sprawdź praktyczny poradnik

Podziel się:

Kiedyś w każdej kuchni można było spotkać meble z uchwytami. To klasyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Obecność uchwytu lub gałki sprawia, że podczas otwierania i zamykania szafki bądź szuflady, nie dotykamy frontu, dzięki czemu nie pojawiają się na nim nieestetyczne odciski palców czy inne zabrudzenia przenoszone z naszych dłoni. Z drugiej strony, uchwyt jest miejscem, w którym mogą gromadzić się zanieczyszczenia, szczególnie jeśli jest to model wpuszczany we front.

Trzeba jednak przyznać, że uchwyty są bardzo urokliwe. Pasują do kuchni klasycznych, angielskich, glamour, skandynawskich czy industrialnych. Uchwyty mogą mieć różną formę: od podłużnych i minimalistycznych, relingowych przez wyróżniające się, półokrągłe, po bardzo eleganckie gałki: kryształowe, z zatopionymi roślinami, z ornamentami marokańskimi czy przypominajce perły. Zarówno gałki, jak i uchwyty, występują w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Są jak biżuteria, którą można wymieniać wedle upodobań.

Przykładowe modele znajdziesz na stronie: https://www.gama-sklep.com.pl/category/type/zestawy-1

Zestaw mebli bez uchwytów – jakie ma plusy i minusy?

Zestaw mebli kuchennych bez uchwytów to propozycja szczególnie dla miłośników minimalizmu. Takie komplety umeblowania prezentują się niezwykle nowocześnie. Ich gładka powierzchnia wygląda jednolicie i spójnie. Brak uchwytów z jednej strony powoduje, że fronty można łatwo wyczyścić, z drugiej jednak ciągłe ich dotykanie sprawia, że trzeba będzie czyścić je bardzo często.

Wiele użytkowników, którzy mieli okazję korzystać zarówno z szafek z uchwytami, jak i bez tych elementów, zaznacza, że zestawy mebli bezuchwytowych są praktyczniejsze. Aby je otworzyć, wystarczy nacisnąć front. Dlatego można z nich wygodnie korzystać, mając nawet zajęte dłonie. Zaletą szafek bezuchwytowych jest także to, że mogą one optycznie powiększać przestrzeń. Jasne, błyszczące fronty odbijają światło i tym samym kuchnia wydaje się większa.
Kompromis pomiędzy kuchniami z uchwytami i bez

Czy da się osiągnąć minimalistyczny, nowoczesny wygląd zestawów kuchennych z obecnością uchwytów? Jak się okazuje, jest na to sposób. Mowa tutaj o uchwytach frezowanych i listwowych. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z profilowanymi wgłębieniami na obrzeżach frontów. Są proste, dyskretne i zarazem łatwe w utrzymaniu w czystości. Co najważniejsze, pozwalają zachować jednolitą powierzchnię zestawu mebli, z racji czego wciąż prezentuje się on minimalistycznie i nowocześnie. Bardziej wyróżniają się uchwyty listwowe. Mogą mieć różne kolory, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je zarówno do nowoczesnych, industrialnych, skandynawskich, jak i szafek w stylu glamour. Tego typu uchwyty również nie są skomplikowane w czyszczeniu i dodają kuchni gustownego wykończenia.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał Partnera
#czytelnia #wnętrza #kuchnia #promowany #promowany_wnetrza #Meble kuchenne #materiał partnera

Więcej tematów: