System Pinio

Podziel się:
Beton i ceramika to materiały, które nie wszystkim miłośnikom ogrodów mogą przypaść do gustu. Wielu z nich tęskni za czymś znacznie lepiej wtapiającym się w otaczającą przyrodę. Takim materiałem z pewnością jest drewno.

Fot. PinioFot. Pinio Na pewno każdy też przyzna, że żaden plastikowy, nawet najokazalszy pojemnik na kwiaty doniczkowe, nie stworzy z nimi tak doskonałego duetu, jak efektowna drewniana donica. Z drugiej strony ilość chemii koniecznej do zabezpieczenie drewna przed degradującym wpływem warunków atmosferycznych może przerażać. Jednak w tym przypadku ekolodzy mogą być spokojni. Aby uzyskać tak wyjątkowy efekt wystarczy użyć do tego celu donic, które jedynie sprawiają wrażenie, że rośliny rosną w drewnianych naczyniach. Jednym z dekoracyjnych systemów pozwalających na uzyskanie takiego efektu jest Pino. Wykonane z niego donice do złudzenia przypominają drewno sosnowe i stanowią ciekawą oprawę kwiatów, ozdobnych krzewów i drzewek.

Jednak tak naturalny efekt możemy uzyskać nie tylko przy sadzeniu roślin ozdabiających nasz dom. Chęć zbliżenia się do natury, może być widoczna również przy wyborze nawierzchni alejek ogrodowych lub tarasu. Dzięki systemowi Pino również w tym wypadku możemy to zrobić wyjątkowo efektownie. W jego skład wchodzą bowiem również elementy nawierzchniowe do złudzenia przypominające deski z pięknego drewna, na którym podkreślone są poszczególne słoje. Do wyboru jest tu kilka rozmiarów takich elementów, co znacznie ułatwia aranżację ogrodowej przestrzeni. Ważne jest też to, że taką nawierzchnię możemy uzupełnić elementami palisadowymi, wykonanymi z takiego samego materiału. Dzięki temu znacznie rosną możliwości w projektowaniu naszego ogrodu – zwłaszcza jeśli chodzi o rabatki czy schodki.

Fot. PinioFot. PinioFot. PinioFot. Pinio
System ten uzupełniają elementy przypominające plastry przeciętego pnia , również w kilku rozmiarach, które idealnie nadają się do ułożenia z nich dyskretnych ścieżek wiodących pośród kwitnących kwiatów i drzew. Ułożone z takich materiałów nawierzchniowych alejki, taras lub schody dają zjawiskowy wręcz efekt ogrodu wtapiającego się w otaczającą go przyrodę.

Fot. PinioFot. PinioFot. PinioFot. Pinio
Wszystkie elementy systemu Pino dostępne są w dwóch kolorach: jasnym i ciemnym, co pozwala idealnie dostosować je do stylu i kolorystyki naszej posesji.

(MZ)

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Pinio
#ogrody #do dekorowanie #systemy #pinio #do oczko_wodne #produkty #Nawierzchnie, chodniki, podjazdy

Więcej tematów: