Jak dobrze wykorzystać wnękę w łazience

Podziel się:
Planując zagospodarowanie przestrzeni łazienkowej bierzemy pod uwagę kształt i wymiary pomieszczenia. Ograniczenia wynikające z niewielkich rozmiarów przestrzeni nie powinny nikogo zniechęcać. Aby cieszyć się oryginalnym pokojem kąpielowym wystarczy wykorzystać do tego celu wnękę łazienkową, bądź stworzyć ją sobie samemu.

Wstawienie ściany z płyty kartonowo-gipsowej lub wykorzystanie już istniejącej wnęki to prosty zabieg, który dzięki odrobinie wyobraźni zapewni zupełnie nieoczekiwany efekt. Utworzoną przestrzeń można wykorzystać do stworzenia specjalnych półek i wypustów w ścianie, wyłożyć ciekawą mozaiką i oryginalnie doświetlić, zamykając całość solidnymi, szklanymi drzwiami. Zaaranżowana w ten sposób wnęka oprócz praktycznej roli - dodatkowego miejsca na przechowywanie kosmetycznych akcesoriów, wywoła dodatkowo wrażenie większej przestrzeni – szklane drzwi nie będą bowiem stanowić całkowitego zamknięcia.

Fot. SanplastFot. SanplastFot. SanpalstFot. Sanpalst
Bez względu na to, czy dysponujemy przestronnym salonem kąpielowym, czy też niewielkim pomieszczeniem, wybór odpowiednich drzwi wnękowych będzie jednym z najważniejszych dylematów. Największą ofertę tych produktów ma nasz rodzimy producent – firma Sanplast S.A. Wśród niej drzwi idealne do dużych przestrzeni np. D/SPACE typu WALK – IN, o ponad 215 centymetrowej wysokości lub dla osób, ceniących oryginalne rozwiązania - wahadłowe DD/PRIII z chromowanymi uchwytami, umożliwiającymi wygodne otwieranie drzwi, również do środka. Poza tymi propozycjami, w ofercie firmy Sanplast znajdziemy szeroki wybór najczęściej wybieranych sposobów otwierania drzwi: przesuwne, np. trójelementowe DTr/ASPII z suwanymi na całej długości drzwiami, które umożliwiają wejście zarówno z lewej jak i prawej strony. Z możliwością łączenia z dodatkowymi ściankami lub propozycją dla najbardziej wymagających klientów będą D2/ALTII serii Altus II z wytrzymałego, bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 8mm. Drzwi z unikalną możliwością dodatkowej regulacji szerokości w zakresie aż do 10 cm. Dodatkowo drzwi te mogą być dopasowane do potrzeb klienta poprzez zmianę wysokości i ich szerokości. Taka możliwość pozwala jeszcze lepiej dobrać produkt do każdej aranżacji pokoju kąpielowego. Skrzydłowe, wyposażone np. w zamocowane na dolnych krawędziach drzwi transparentne uszczelki, zapewniające odprowadzenie wody z powierzchni szkła wewnątrz kabiny oraz chromowaną listwę, która zabezpiecza przed rozpryskiwaniem poza jej obszar.
REKLAMA:

Regulowane profile przyścienne pozwalają na na zniwelowanie krzywizn ściany a chromowany uchwyt stabilizuje konstrukcję. Wśród tego typu drzwi, największą popularnością cieszą się drzwi skrzydłowe dwuelementowe DJ2L(P)/AVIV występujące w wersji lewej i prawej z wypełnieniem z bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 6 i 8 mm.

Fot. SanplastFot. SanplastFot. SanpalstFot. Sanpalst
Dzięki możliwości wyboru konstrukcji ramowej lub bezramowej, jednego z wielu kolorów profili oraz materiału wypełnienia. Bez względu na wybór rodzaju drzwi do zabudowy wnęki łazienkowej, decydując się na jedną z propozycji firmy Sanplast z pewnością otrzymamy interesujący element kompozycji w łazienkowym wnętrzu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Sanplast
#drzwi #wnetrza #okna i drzwi #z szklo #do lazienka #sanplast #poradnik #Łazienka - wystrój

Więcej tematów: