Ytong i Silka przy budowie metra

Podziel się:
Materiały budowlane Ytong i Silka po raz pierwszy znalazły się pod ziemią. Wykorzystano je do budowy ścian pomieszczeń infrastruktury technicznej stacji II linii warszawskiego metra. Wybrano je m.in. ze względu na: wysoką jakość, doskonałą izolacyjność akustyczną, wytrzymałość oraz łatwość murowania – wszystko, co jest szczególnie ważne w tak specyficznych warunkach.

Fot.Ytong - SilkaFot.Ytong - Silka Bloczki Silka, szczególnie w odmianie A, mają bardzo dobre parametry izolacyjności akustycznej, dlatego też zostały zastosowane do budowy ścian, gdzie należało odizolować wnętrza pomieszczeń od hałasu generowanego przez przejeżdżające pociągi metra. Z bloczków Silka wzniesiono również ściany, które zostały obłożone okładziną kamienną. Z kolei bloczki Ytong wykorzystano w tych miejscach, gdzie chodziło o zmniejszenie ciężaru murowanych ścian. Na uwagę zasługuje również ciekawa metoda wznoszenia ścian konstrukcyjnych stacji, czyli tzw. ścian szczelinowych. Najgrubsza ściana szczelinowa w Polsce znajduje się na stacji Powiśle i ma 140 cm.
REKLAMA:

Fot. Ytong - SilkaFot. Ytong - SilkaFot. Ytong - SilkaFot. Ytong - Silka
- Na dzień dzisiejszy do budowy ścian na stacjach II linii warszawskiego metra użyto łącznie blisko 4000 m3 bloczków Silka i Ytong. Ze względu na swoje parametry oraz łatwość murowania– na cienką zaprawę klejową, Silka i Ytong wykorzystywane są nie tylko do budowy domów jednorodzinnych, mieszkań czy budynków użyteczności publicznej. Idealnie sprawdzają się również w przypadku tak specyficznych i trudnych warunków, jakie panują pod ziemią, na głębokości do 23 m – podsumowuje Jarosław Kraś, doradca ds. inwestycji Ytong Silka.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ytong
#wiadomości #ściany #ytong

Więcej tematów: