SIPUR wspiera rozwój branży izolacji poliuretanowych

Podziel się:
Współpraca z europejską organizacją PU Europe<

Fot. SIPURFot. SIPUR13 i 14 maja br. przedstawiciel SIPUR wziął udział w spotkaniach Safety, Health and Environment Committee i Technical Committee PU Europe w Brukseli. Podczas spotkań omówiono m.in. zagadnienia dot. efektywności energetycznej, zrównoważonego budownictwa, gospodarki odpadami, wymagań BHP, CEN/TC88, TC 89, TC127, TC128 i TC 351. Od roku 2010 SIPUR aktywnie uczestniczy w pracach europejskiej federacji zrzeszającej organizacje krajowe oraz globalnych, wiodących producentów wyrobów z pianki poliuretanowej, a jego przedstawiciel zasiada w Zarządzie tej międzynarodowej organizacji.

BUDMIKA 2014 Poznań 23-25 kwietnia 2014
W ramach działań skierowanych do przyszłych profesjonalistów branży budowlanej SIPUR został sponsorem Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Budowlanej BUDMIKA 2014. Konferencja odbyła się w dniach 23-25 kwietnia br. w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2. www.budmika.put.poznan.pl
 
I Międzynarodowa Konferencja ETICS Ożarów Mazowiecki 8-9 maja 2014
8-9 maja br. przedstawiciele SIPUR i firm członkowskich wzięli udział w I Międzynarodowej Konferencji ETICS w Ożarowie Mazowieckim. Podczas konferencji omówiono różne zagadnienia związane z rynkiem ociepleń ETICS. Uczestnicy konferencji reprezentowali sektor producentów systemów ociepleń, materiałów termoizolacyjnych i uzupełniających, przemysł chemiczny itp. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele ośrodków naukowo-badawczych, certyfikacyjnych, stowarzyszeń branżowych oraz mediów.
REKLAMA:

Targi Technologii Izolacji Natryskowych Piekary Śląskie 5-6 czerwca 2014
5-6 czerwca br. reprezentant S uczestniczył w Pierwszych Targach Technologii Izolacji Natryskowych PU w Piekarach Śląskich. Targi zgromadziły dostawców systemów poliuretanowych, urządzeń dozujących oraz osprzętu niezbędnego do natryskiwania, sprzętu BHP i wykonawców izolacji natryskowych. W ostatnich latach znacznie wzrosła w Polsce ilość firm oferujących izolację z pianki PU wykonywaną „in situ”.

SIPUR dla Inżynierów, Warszawa - 14 kwietnia i 7 maja oraz Szczecin - 27 czerwca 2014
14 kwietnia br. odbyła się w Warszawie prezentacja pt. "Poliuretan - uniwersalny i skuteczny materiał izolacyjny" przeznaczona dla członków Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. 7 maja podobną prezentację przeprowadzono w Warszawskim Oddziale Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, a 27 czerwca w Zachodniopomorskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa w Szczecinie.

SIPUR dla przyszłych inżynierów
W II kwartale br. SIPUR kontynuował działania promocyjno-edukacyjne skierowane do przyszłych profesjonalistów z branży budowlanej. Podstawowym celem jest przekazanie w interesujący i nowoczesny sposób profesjonalnej informacji o budowie, parametrach technicznych, wyróżniających cechach oraz szerokich możliwościach stosowania wyrobów izolacyjnych z poliuretanu, zgodnie z hasłem „POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ”. Prezentacje dla studentów budownictwa miały miejsce na nw. uczelniach:
- Politechnika Śląska w Gliwicach 10 kwietnia i 10 maja br.
- Uniwersytet Zielonogórski w Zielonej Górze 20 maja br.
- Politechnika Białostocka w Białymstoku 21 maja br.
- Politechnika Wrocławska we Wrocławiu 26 maja br.

Spotkania z uczniami i nauczycielami ponadgimnazjalnych szkół budowlanych
W kwietniu, maju i czerwcu br. przedstawiciele SIPUR spotykali się z uczniami i nauczycielami ponadgimnazjalnych szkół budowlanych z województwa dolnośląskiego i łódzkiego, prezentując poliuretan jako uniwersalny i skuteczny materiał izolacyjny.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Sipur
#wiadomości #izolacje #sipur

Więcej tematów: