Szkło przeciwsłoneczne SunGuard HD Diamond 66

Podziel się:
Podczas październikowych targów Glasstec w Dusseldorfie firma Guardian zaprezentowała kolejny, siódmy już, produkt z serii SunGuard HD. Nowością w portfolio lidera światowej branży szklarskiej jest SunGuard HD Diamond 66 - szkło przeciwsłoneczne, które wyróżnia się niezwykłą wytrzymałością, diamentowym blaskiem i niewielką absorpcją.

 Fot. Guardian Fot. Guardian Szkło wytrzymałe jak diament
SunGuard HD Diamond 66 reprezentuje nowy standard wśród powlekanych szkieł przeciwsłonecznych produkowanych przez firmę Guardian. Pod oznaczeniem HD kryje się określenie „High Durable”, które determinuje najbardziej charakterystyczną cechę szkieł z tej grupy produktowej – doskonałą trwałość i wytrzymałość zarówno mechaniczną, jak i chemiczną.

Seria szkieł grupy HD charakteryzuje się powłoką funkcyjną o odporności pozwalającej na monolityczne stosowanie szkła, bez konieczności łączenia w szyby zespolone. Dzięki temu szkło SunGuard HD Diamond 66 sprawdzi się na dużych powierzchniach, takich jak fasady typu „podwójna skóra”, a także w przypadku przeszkleń mniejszych rozmiarów, takich jak: balustrady, balkony, drzwi, ścianki działowe czy różnego rodzaju zadaszenia. Warto podkreślić, że SunGuard HD Diamond 66 może być hartowany, gięty oraz pokryty emalią ceramiczną, może być produkowany zarówno w wersji odprężonej, jak przeznaczonej do obróbki cieplnej.
REKLAMA:

SunGuard HD Diamond 66 - krystalicznie jasne szkło
Wszystkie produkty serii SunGuard HD cechują się wysokim poziomem przejrzystości i termoizolacji, jednak nowe szkło Diamond 66 wyróżnia się krystaliczną jasnością. Tym samym doskonale wpisuje się we współczesne trendy architektoniczne, dążące do zapewnienia budynkom dobrego dostępu do światła dziennego, przy jednoczesnym ograniczeniu transmisji promieniowania i energii słonecznej. W przypadku SunGuard HD Diamond 66 przepuszczalność światła wynosi aż 66%, natomiast współczynnik odbicia na zewnątrz to 32%. Inwestorzy, którzy zdecydują się na zastosowanie nowego szkła przeciwsłonecznego firmy Guardian mogą mieć zatem pewność, że osoby przebywające w budynku będą miały zapewniony maksymalny komfort, a sam dom lub biurowiec prezentować się będzie niezwykle elegancko i stylowo. Mówiąc krótko: jego fasada będzie lśniła niczym diament.

Ochrona nie tylko przed słońcem
W przypadku produktów z przeciwsłonecznej serii SunGuard HD standardowym szkłem bazowym jest Float ExtraClear, jednak istnieje również możliwość nałożenia na zamówienie powłoki na szkło Float UltraClear. Pozwoli to uzyskać jeszcze bardziej neutralny kolor, co przełoży się automatycznie na wyższą przepuszczalność naturalnego światła i wierniejsze oddawanie barw. Kolejnym unikalnym rozwiązaniem, które pozwala na zwiększenie komfortu użytkowników nowego szkła firmy Guardian jest możliwość połączenia ochrony przeciwsłonecznej powłoki SunGuard HD Diamond 66 (na pozycji 2) z innowacyjną powłoką LM Dry (na pozycji 1)Ta nowatorska warstwa pozwala skuteczne zredukować  zjawisko kondensacji pary wodnej po zewnętrznej stronie przeszklenia, a przy tym zapewnia nieskazitelną przejrzystość i gwarantuje niezwykłą łatwość utrzymania w czystości. LM Dry to rozwiązanie polecane szczególnie w przypadku trudno dostępnych miejsc, np. świetlików i okien dachowych.

Źródło: Guardian
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Guardian
#okna #szklo #okna i drzwi #guardian #produkty #Przeszklenia

Więcej tematów: