Deszcz nagród dla innowacyjnego materiału – płyt izolacyjnych Multipor

Podziel się:
Miniony tydzień był pasmem sukcesów dla firmy Xella Polska i jej kluczowego materiału do ociepleń od wewnątrz. Mineralne płyty Multipor otrzymały nagrodę Renowator 2015 w trakcie Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej w Krakowie oraz wyróżnienie podczas Warsztatów Pracy Projektanta Konstrukcji w Szczyrku.

 Fot. Multipor Fot. Multipor Multipor, innowacyjny materiały służący do ocieplenia od wewnątrz, miał niezwykle dobrą passę w minionym tygodniu. Gdzie nie pojawił się ten produkt, tam otrzymywał nagrodę.

Pierwszy sukces miał miejsce podczas największego w kraju wydarzenia dla konserwatorów i restauratorów zabytków, czyli Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej w Krakowie. Multipor to wręcz wymarzony materiał dla konserwatorów. Radzi sobie świetnie w najtrudniejszych tematach: ociepleniach ceglanych XIX-wiecznych obiektów postindustrialnych, czy starego muru pruskiego. A przy tym jest produkowany z naturalnych surowców i w pełni zdrowy oraz bezpieczny dla użytkowników termomodernizowanych budynków. W ciągu 5 lat stosowania Multipor pomógł uratować ponad 200 polskich zabytków. W każdym z nich udało się ocieplić mury zewnętrzne w pełnej trosce o zachowanie pierwotnego kształtu cennych fasad.
REKLAMA:

 Fot. Multipor Fot. Multipor

Nagroda Renowator 2015

I właśnie ten aspekt przekonał profesjonalne gremium. EKIR-owi towarzyszy co roku konkurs Renowator organizowany przez kwartalnik „Renowacje i Zabytki”. Podczas finału kongresu we wtorek 24 marca, który odbył się w zabytkowej zajezdni tramwajowej na krakowskim Kazimierzu, Multipor otrzymał nagrodę specjalną Renowator 2015! Jak napisano w uzasadnieniu, wyróżnienie przypadło firmie Xella Polska za: „zastosowanie technologii Multipor przy pracach renowacyjnych w poprzemysłowych obiektach zabytkowych”.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Multipor
#wiadomości #izolacje #nagrody #do izolacja #plyty #xella

Więcej tematów: