Marka DRUTEX obchodzi pierwszą rocznicę działania Europejskiego Centrum Stolarki. Potencjał produkcyjny firmy wzrósł o 40 procent, dzięki pierwszej części kompleksu produkcyjnego, który obejmuje powierzchnię 30.000 m2 i został oddana do użytku w październiku 2014 roku.

„Nasze moce produkcyjne są na chwilę obecną całkowicie wykorzystane. Dlatego cieszymy się, że w pierwszym kwartale przyszłego roku ukończymy i oddamy do użytku drugi etap inwestycji. Prace przebiegają planowo i jesteśmy już na etapie nabywania urządzeń i maszyn do produkcji. Druga część hali umożliwi nam większą automatyzację produkcji, a więc również szybszy rozwój. Ponadto, wyposażona będzie w innowacyjne systemy i rozwiązania” - tak dyrektor ds. produkcji, Bogdan Gierszewski, prezentuje postępy projektu.
REKLAMA:
Druga część hali (długość 194 i szerokość 120 m) - łączna powierzchnia firmy wynosi 91.000 m2 i rozciąga się na terenie 35 hektarów. W skład ECS, poza powierzchnią produkcyjną, wchodzą pomieszczenia biurowe wraz z częścią konferencyjną i odpowiednią infrastruktura towarzysząca. Koszt powstania to ponad 200 mln zł. Po zakończeniu całości inwestycji, Europejskie Centrum Stolarki, będzie mogłowytworzyć do 10.000 okien dziennie i umożliwi nowe rozwiązania.
Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A., tak podsumowuje miniony rok: „Od czasu uroczystego otwarcia Europejskiego Centrum Stolarki w październiku zeszłego roku, dynamicznie rośniemy w siłę i umacniamy swoją pozycję na rynku stolarki w Polsce i za granicą. [...]Odpowiadamy za produkcję okien od A do Z, tj. od mieszania komponentów, tłoczenia profili PVC, poprzez produkcję szyb zespolonych, okien, aż po transport – wszystko robimy w 100% sami, co tworzy też podstawy naszej przewagi konkurencyjnej. Jestem przekonany, że kolejne lata ponownie potwierdzą skuteczność naszej strategii działania.”
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Drutex