Nowy system Aluprof MB-86 Fold Line

Podziel się:
Najnowszy system zewnętrznych drzwi harmonijkowych ALUPROF to unikatowe rozwiązanie, które pozwala na niemal całkowite złożenie przeszklenia i otworzenie pomieszczenia na ogród czy taras. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i mieszkań z przestronnymi tarasami. System MB-86 Fold Line można też wykorzystać w kawiarni czy restauracji, które mogą powiększyć swoją przestrzeń o ogródek sezonowy.

Fot. AluprofFot. AluprofKonstrukcja drzwi harmonijkowych pozwala na otwieranie ich zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz budynku. Skrzydła zostały stworzone tak, że można bez problemu złożyć je w dowolnej konfiguracji.

Unikatowe wykonanie drzwi harmonijkowych umożliwia wykonanie konstrukcji o bardzo dużych gabarytach. Każde ze skrzydeł drzwiowych może mieć wysokość do 2,7 m i szerokość 1,2 m. Możliwość łączenia kilku paneli sprawia, że dzięki nim będziemy w stanie otworzyć całą ścianę pomieszczenia. Konstrukcja stworzona przez Aluprof, dzięki specjalistycznym okuciom dedykowanym dla systemu, gwarantuje komfortowe funkcjonowanie skrzydeł drzwi o maksymalnym ciężarze do 120 kg.
REKLAMA:

Fot. AluprofFot. AluprofDają też bardzo wysoką izolacyjność termiczną. Drzwi stworzone zostały w dwóch wariantach konstrukcyjnych – podstawowym (ST) oraz z dodatkowymi wkładami izolacyjnymi (HI). Model HI zapewni nam podwyższoną izolacyjność termiczną dzięki zastosowaniu wkładów polietylenowych między przekładkami termicznymi oraz w komorach izolacyjnych.

System daje także możliwość wyboru rozwiązań progowych. W klasycznym rozwiązaniu wykorzystano uszczelnienie przymykowe. System można także zamontować z wygodnym w użytkowaniu niskim progiem, co doskonale sprawdzi się w restauracjach czy kawiarniach.

Konstrukcja umożliwia szeroki zakres szklenia – od 14 do 61,5 mm. Pozwala to na wykorzystywanie zarówno pakietów jedno-, jak i dwukomorowych. Dzięki temu w drzwiach harmonijkowych będziemy mogli zastosować specjalistyczne szyby o podwyższonej izolacyjności akustycznej, a także szyby antywłamaniowe. Fot. AluprofFot. AluprofSystem daje swobodę projektowania nowoczesnych i pięknych przestrzeni zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i użytkowym. Wysokiej klasy drzwi harmonijkowe spełnią wymagania zarówno architektów, inwestorów i użytkowników indywidualnych.

Produkt będzie dostępny w ofercie firmy od trzeciego kwartału bieżącego roku.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Aluprof
#okna #wiadomości #okno #okna i drzwi #aluprof

Więcej tematów: