Czym wyróżnia się wanna akrylowa?

Podziel się:
Remontując łazienkę często zastanawiamy się jaką wybrać wannę. Jednym z wariantów są wanny o akrylowym wykończeniu, które zyskują dość sporą popularność?

Fot. AquaformFot. Aquaform

Zalety wanien akrylowych:

1. Naturalna ochrona antypoślizgowa

Główną zaletą wykończenia akrylowego są jego antypoślizgowe właściwości. W związku z tym, wanny wykonane z takiego tworzywa, są rekomendowane jako najbezpieczniejsze rozwiązanie dla łazienek, z których korzystają dzieci, osoby starsze lub mające problem z poruszaniem się. - Ryzyko zachwiania równowagi i upadku jest znacząco ograniczane dzięki wysokiej przyczepności akrylu. Co więcej, powierzchnia wanny nie staje się śliska nawet przy kontakcie z płynem do kąpieli, żelem czy mydłem – tłumaczy Katarzyna Choniawko, ekspert marki Aquaform. - Poszukując tego typu rozwiązania, warto zwrócić uwagę na modele, które oprócz bezpieczeństwa gwarantowanego przez odpowiedni materiał, zwiększają komfort dzięki specjalnie wyprofilowanemu siedzisku, ułatwiającemu zachowanie równowagi podczas mycia – radzi ekspert.

2. Długi, wieczorny relaks

Podstawowym zarzutem, jaki kieruje się wobec modeli stalowych, jest zbyt szybkie wychładzanie się wody znajdującej się w komorze wanny. Alternatywa w postaci wariantów akrylowych zdobywa uznanie dzięki właściwościom termoizolacyjnym. W tego typu rozwiązaniach, w czasie trwania kąpieli woda wychładza się jedynie powierzchniowo, a nie jak – w przypadku modeli stalowych – poprzez ścianki. Co równie ważne, akryl to tworzywo, które nie traci temperatury, pozostając naturalnie ciepłym w dotyku. Znacząco zwiększa to komfort użytkowania i umożliwia wydłużenie relaksujących chwil.
REKLAMA:

3. Biel zachwycająca przez lata

Ze względu na częstotliwość i intensywność użytkowania, materiały z których wykonuje się wanny powinny charakteryzować się trwałością, zapewniającą zachowanie estetyki. W przypadku wykończenia akrylowego, gwarancją żywotności jest zwiększona odporność na uszkodzenia. - Przy odpowiedniej pielęgnacji, tworzywo utrzymuje niezmienny połysk i odcień przez lata nawet przy codziennej eksploatacji. Wynika to przede wszystkim z jego niezwykłych właściwości – braku podatności na osadzanie się kamienia i długotrwałego zachowania gładkości – tłumaczy Katarzyna Choniawko, ekspert marki Aquaform. – Decydując się na takie rozwiązanie, warto zweryfikować czy wykorzystywany przez producenta materiał jest wysokiej jakości. Dla przykładu, trwałość wanien Aquaform potwierdza 7-letnia gwarancja na niezmienność barwy akrylu – dodaje ekspert. Co równie ważne, szczególnie w perspektywie konieczności utrzymania porządku i wysokiego poziomu higieny, akryl nie wchodzi w reakcje chemiczne ze środkami czyszczącymi.

Fot. AquaformFot. Aquaform

5. Higiena zagwarantowana

Nie bez znaczenia dla komfortu użytkowania wanien z akrylu pozostaje także łatwość pielęgnacji. Materiał ten wyróżnia się obecnością jonów srebra, stanowiących naturalną barierę przeciw rozprzestrzenianiu się groźnych dla organizmu bakterii i pleśni. Pozwala to zachować wysoki poziom higieny - tak istotny w przypadku punktów mających stały kontakt z wodą, wilgocią i zmienną temperaturą powietrza. O wygodzie utrzymania czystości powłoki akrylowej decyduje także jej gładkość i niepodatność na osadzanie się zabrudzeń kamiennych. Dla zachowania pożądanego odcienia i połysku ważne jest jednak, by zapoznać się z podstawowymi zasadami pielęgnowania tego tworzywa. O czym warto pamiętać? Przede wszystkim należy zrezygnować ze środków zawierających granulat oraz ostrych gąbek i myjek, które mogą zarysować i zmatowić powierzchnię. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie roztwór wody z płynem do mycia naczyń oraz bawełniana szmatka lub specjalne preparaty przeznaczone do konserwacji akrylu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Aquaform
#czytelnia #w lazienka #wnetrza #aquaform #z akryl #wanna #Armatura, wanny, natryski - inspiracje

Więcej tematów: