Laureaci V edycji konkursu „Zmień wizję w projekt”

Podziel się:
Za nami już piąta edycja konkursu przeprowadzanego przez ROCKWOOL Polska pod nazwą „Zmień wizję w projekt”. Tegoroczna edycja była skierowana także do studentów architektury, w których warto jest zaszczepiać wartości proekologiczne oraz pobudzać ich wyobraźnie, aby w przyszłości projektowali budynki nie tylko estetyczne, nowatorskie, ale także funkcjonalne i wpisujące się w otoczenie.

Fot. RockwoolFot. RockwoolPodobnie jak we wcześniejszych edycjach głównym hasłem przyświecającym konkursowi był design. Prace w obu kategoriach – architekci i studenci – oceniało jury pod przewodnictwem mgr inż. arch. Zbigniewa Reszki – Pełnomocnika Zarządu Głównego SARP, w składzie mgr inż. arch. Leszek Horodyski, prof. dr hab. Marian Fikus, dr inż. arch. Anna Bać, mgr inż. Piotr Pawlak z ROCKWOOL Polska oraz Mirosław Jucha z firmy ROCKFON. Jurorzy nagrodzili dwie prace w kategorii architekci i wyróżnili 3 prace nagrodami rzeczowymi. W kategorii studentów nagrodzonych zostało 5 prac oraz dodatkowo wyróżniono pięć projektów. Zwycięskie prace najlepiej zrealizowały zadanie postawione uczestnikom konkursu – pokazały konsekwencję i determinację w przeprowadzeniu nowatorskiego zamysłu estetycznego, które połączono z funkcjonalnością oraz walorami ekologicznymi.

Grand Prix w kategorii architekci, praca pawilon edukacyjny, fot. RockwoolGrand Prix w kategorii architekci, praca pawilon edukacyjny, fot. RockwoolGrand Prix w kategorii studencipraca z Małej Rawki do Koliby, fot. RockwoolGrand Prix w kategorii studencipraca z Małej Rawki do Koliby, fot. Rockwool

Prace, w których wizja znalazła odzwierciedlenie w projekcie

Główną nagrodę w kategorii architekci, 10 000 złotych, otrzymał projekt przeznaczony do realizacji „Pawilon edukacyjny w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo” pracowni GIERBIENIS + POKLEWSKI S.C. Praca ta odzwierciedla rozbudowaną funkcjonalność w nowoczesnej bryle – przedstawia atrakcyjną architekturę, która jednocześnie nie odcina się od otoczenia.
REKLAMA:

Drugą nagrodę wśród architektów, 5 000 złotych, zdobyła Martyna Rudzka z pracowni BjergArkitektur Polska Sp. Z o.o. – „Przedszkole miejskie nr 19 Słupskiego chłopczyka w Słupsku”. Jest to projekt przebudowy istniejącego już obiektu, o niskich walorach architektonicznych. Autorce pracy udało się go przekształcić w nowoczesny i funkcjonalny obiekt, wyposażony w rozwiązania wpływające na jego efektywność energetyczną i bezpieczeństwo pożarowe i komfort użytkowników.

Nagrodzeni Architekci. fot. RockwoolNagrodzeni Architekci. fot. RockwoolNagrodzeni Studenci, fot. RockwoolNagrodzeni Studenci, fot. Rockwool
Pierwszą nagrodę w kategorii studentów, 10 000 złotych, zdobyła Katarzyna Śleboda
z Politechniki Wrocławskiej za pracę „Z małej Rawki do Koliby."

Praca pt. „Muzeum Myśli Ekologicznej” Karola Wysznackiego z Politechniki Łódzkiej uzyskała drugą nagrodę w wysokości 5 000 zł. Projekt wyróżnił się odwagą w formowaniu struktur architektonicznych w historycznej tkance miejskiej.

Drugą nagrodę w wysokości 5 000 złotych otrzymał także Dawid Jarosz z Politechniki Warszawskiej, za pracę „Warsa Wieś (Socjalizator Miejscowy – miejska farma społeczna). Pracę wyróżniono głównie za intrygującą i dynamiczną formę.

W kategorii studentów przyznano także dwie nagrody – w wysokości 2 500 złotych. Otrzymali je: Mateusz Stawarski z Politechniki Śląskiej za pracę „Szklane domy” oraz Zuzanna Norkiewicz z Politechniki Wrocławskiej za pracę „Dom nad jeziorem”
Zmień wizję w projekt i wygraj atrakcyjne nagrody.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Rockwool
#wiadomości #nagrody #projekty #wnetrza #konkursy #rockwool

Więcej tematów: