ISOVER wspiera miasta i promuje efektywność energetyczną

Podziel się:
Marka ISOVER, już od 3 lat jest partnerem konkursu skierowanego do samorządów. Jednym z nich jest konkurs dla miast i gmin nagradzający m.in. działania związane z efektywnością energetyczną budynków. Firma przekaże materiały izolacyjne dwóm gminom nagrodzonym w ogólnopolskim konkursie ECO-MIASTO.

Fot. IsoverFot. Isover
- Kategoria efektywność energetyczna budynków jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ budynki przyczyniają się w znaczący sposób do jakości i komfortu życia mieszkańców. Przykładowo ogrzewanie budynków indywidualnych odpowiada za 88% przekroczeń dopuszczalnego poziomu pyłu PM10 w skali kraju. Zatem poprawa ich efektywności energetycznej, poprzez obniżenie zużycia energii na ogrzewanie, pozytywnie wpływa na zdrowie. Saint-Gobain ma w swojej ofercie produkty, takich marek jak na przykład ADFORS, ISOVER czy WEBER, których stosowanie zapewnia wysoką jakość, trwałość, bezpieczeństwo i estetykę. Ale co najważniejsze, stosując te wyroby wiemy, że przyczyniamy się do czystszego powietrza, przez co poprawiamy jakość naszego życia i środowiska – mówi Henryk Kwapisz, dyrektor ds. relacji instytucjonalnych Grupy Saint-Gobain w Polsce.

W tegorocznej edycji konkursu ECO-MIASTO, w kategorii efektywność energetyczna budynków, nagrodzono: Zabrze (powyżej 100 tys. mieszkańców) – za kompleksowe i konsekwentne działania na rzecz efektywności energetycznej oraz działania edukacyjne skierowane do mieszkańców – oraz Kobyłkę (poniżej 100 tys. mieszkańców) za wykorzystanie partnerstwa publiczno-prywatnego, jako skutecznej formy finansowania inwestycji w efektywność energetyczną budynków. Obie gminy otrzymają od ISOVER nagrody w postaci izolacji 500 m2 dachu lekką wełną szklaną. Organizatorem projektu ECO-MIASTO jest Ambasada Francji w Polsce, we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą Saint-Gobain, Grupą EDF reprezentowaną przez EDF Polska, DK Energy Polska oraz TIRU, a także Fundacją LafargeHolcim i Krajową Agencją Poszanowania Energii.
REKLAMA:

Takie wyróżnienie umożliwi poprawę jakości i efektywności energetycznej istniejącego obiektu zwycięskiej gminy. Jak podkreśla Henryk Kwapisz: Wytyczne UE wskazują, że budynki publiczne mają być przykładem dla wszystkich budujących, jak należy je wznosić. Z tego powodu muszą one sprostać wyższym wymaganiom dwa lata wcześniej niż wszystkie pozostałe. Zgodnie z przepisami unijnymi od 2021 roku mają powstawać tylko budynki o niemal zerowym zużyciu energii. Wymagana określone przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa są mniej restrykcyjne. Zgodne z przepisami będą np. budynki wielorodzinne o zapotrzebowaniu na energię 65 kWh/mkw./rok, daleko im więc do budynków pasywnych (tu zapotrzebowanie to wynosi nie więcej niż 15 kWh/mkw./rok).
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Isover
#wiadomości #izolacje #nagrody #konkursy #Isover

Więcej tematów: