Liczba komór w profilu PVC

Podziel się:
Pod wpływem działań marketingowych prowadzonych w swoim czasie przez firmy z branży okiennej, inwestorzy zaczęli interesować się liczbą komór w profilach PVC. Wiele osób zaczęło uważać, że im jest ich więcej tym okno jest lepsze. Okazuje się jednak, że komora komorze nierówna!

Karol Mosakowski, Kierownik Działu Marketingu i Reklamy z firmy Salamander Window & Door Systems S.A.Karol Mosakowski, Kierownik Działu Marketingu i Reklamy z firmy Salamander Window & Door Systems S.A.Czy liczba komór w profilu PVC ma jakieś znaczenie, zapytaliśmy Karola Mosakowskiego, Kierownika Działu Marketingu i Reklamy z firmy Salamander Window & Door Systems S.A. Z przytoczonej poniżej wypowiedzi wynika jasno, że tak jak w życiu, liczy się nie tyle ilość, co jakość!

- Informacja, która powinna naprawdę interesować klientów, powinna dotyczyć weryfikowalnych parametrów, m.in. przenikalności termicznej. Sama ilość komór w profilu z tworzywa sztucznego nie świadczy o tym, że profil będzie... „cieplejszy”.

Warto pamiętać, że komory, których szerokość jest mniejsza niż 5 mm, nie wpływają w żaden sposób na poprawę współczynnika izolacyjności termicznej okna. Kilka lat temu na polskim rynku najczęściej stosowano profile o szerokości 60 mm. Potem zaczęła dominować szerokość 70 mm. Obecnie optymalna szerokość profilu to około 80 mm. W pogoni za ilością komór, na której skupiały się przekazy marketingowe, wielu producentów jakiś czas temu starało się produkować profile o szerokości 60 mm, w których sztucznie dostawiano kolejne ścianki. Tworzyły one dodatkowe komory, natomiast w żaden sposób nie poprawiało to współczynnika izolacyjności termicznej produktu.

Podsumowując można powiedzieć, że komory w profilach PVC mają znaczenie, ale nie są czynnikiem, który decyduje o wartości technicznej okna. Konsumenta, który dostaje do ręki produkt ostateczny, jakim jest okno, powinna interesować informacja o współczynniku przenikalności termicznej całego okna, a nie samego profilu. Możemy na profilu o teoretycznie gorszym współczynniku przenikania termicznego zastosować taką szybę, że całe okno będzie miało lepszy współczynnik przenikalności termicznej, niż okno wykonane z profilu, który teoretycznie jest profilem „zimniejszym”.


REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: oBud.pl
#okna #okno #okna i drzwi #profil #salamander #poradnik #Okna i drzwi - tematy pozostałe

Więcej tematów: