Grzejnik łazienkowy Doris w wersji wodnej lub elektrycznej

Podziel się:
Co w sytuacji, gdy posiadamy Centralne Ogrzewanie, a poza sezonem grzewczym, kiedy kaloryfery są zimne, chcielibyśmy szybko wysuszyć ręcznik lub w chłodne dni, przygotować łazienkę do kąpieli? Rozwiązaniem jest ekonomiczny grzejnik elektryczny, z możliwością podłączenia do C.O., który posiada grzałkę i niezależny wentylator.

Fot. AtlanticFot. Atlantic

Opis produktu:

W zimę C.O., a w lecie prąd

Elektryczna suszarka łazienkowa, w wersji wodnej (Mixt), może pracować przez cały rok tj.
1. podczas zimy
W sezonie grzewczym grzejnik ogrzewa, jak typowy kaloryfer, dzięki podłączeniu do instalacji wodnej. Jest ona zasilana kotłem C.O. lub innym urządzeniem (kominek czy pompa ciepła).
2. w lecie
Z kolei, poza sezonem grzewczym, dzięki zainstalowanej grzałce elektrycznej, może pracować jako typowy grzejnik elektryczny. Suszy wówczas ręczniki, a także ogrzewa łazienkę w chłodniejsze dni.

Dodatkowo wentylator

W grzejnik Doris wbudowano wentylator Ventilo, o mocy 1000W, który jest niezależny, wydajny i bardzo cichy. Pozwoli cieszyć się komfortem cieplnym również:
- wczesną jesienią, gdy system Centralnego Ogrzewania jeszcze nie grzeje
- późną wiosną, gdy C.O. przestało już działać.

Dla poprawy jakości powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu, w wentylator wmontowano siatkowy filtr cząsteczek stałych, wielorazowego użytku. Bez konieczności zdejmowania urządzenia ze ściany, można go okresowo zdemontować i czyścić.

Tryb Turbo

Ta suszarka łazienkowa, z oferty Atlantic Polska, posiada tryb Turbo, który pozwoli szybko przygotować łazienkę na kąpiel lub prysznic, a także wysuszyć ręczniki. Uruchamia się go przyciskiem na termostacie i wybiera czas, w jakim dodatkowe ciepło ma być produkowane tj.
- 15 min
- 30 min
- 60 min
- 120 min.

Następnie termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora. Ventilo jest w stanie podnieść temperaturę łazienki o 2-4 st. C. dosłownie w kilka minut, nie mówiąc o skutecznym wysuszeniu ręczników.
REKLAMA:

Tylko prąd

To urządzenie wyprodukowane jest również w wersji elektrycznej. Działa dzięki temu, w pełni niezależnie, bez względu na porę roku. Instaluje się go w bardzo prosty sposób, gdyż wystarczy zwykłe podłączenie elektryczne. Tym samym nie ma konieczności rozprowadzania rur instalacji sanitarnej w pomieszczeniu.

Oleisty płyn grzewczy

Wnętrze Doris, w wersji elektrycznej (Ventilo), wypełnione jest oleistym płynem grzewczym Fluide. Dzięki bardzo dużej powierzchni grzewczej, energia zmagazynowana wewnątrz całego urządzenia, uwalniana jest do otoczenia stopniowo. Dlatego, mimo posiadania grzejnika typowo elektrycznego, otrzymujemy ciepło, które zbliżone jest charakterem do tego z C.O.

Poza tym ogrzewanie za pomocą fluidu gwarantuje jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia, a także wysoką jakość powietrza na wyjściu z urządzenia.

Grzejniki z serii Doris posiadają grzałkę nurkową ze stali inox, natomiast obudowę ze stali wysokogatunkowej ST 321, pomalowaną białym lakierem epoxy-polyester. Cena wersji wodnej Doris wynosi 1 317 zł (1750W) lub 1 443 zł (2000W), natomiast elektrycznej 1 255 (1750W) lub 1 380 zł (2000W).
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Atlantic
#grzejnik #do ogrzewanie #instalacje #atlantic #produkty #Grzejniki

Więcej tematów: