Jak za pomocą kilku prostych zabiegów zamienić niewielki balkon na wiosnę?

Podziel się:
Przedstawiamy kilka porad, jak uzyskać efektowną formę tego „małego ogrodu” jakim jest nasz balkon.

Fot. JedynkaFot. Jedynka

Krok 1

Przemalowujemy ściany i balustrady

Podstawą uzyskania pięknego balkonu jest przeprowadzenie generalnych porządków i odświeżenie powierzchni ścian zewnętrznych, podłóg czy balustrad. Część przynależnej elewacji można pomalować farbą w odcieniu kremowym, która będzie nie tylko dobrze komponować się z zieloną roślinnością, ale także optycznie powiększy całą przestrzeń. W tym samym celu warto także odnowić i rozświetlić balustradę. Specjalna emalia do drewna czy metalu, przeznaczona do dekoracyjno-ochronnego malowania m.in. powierzchni metalowych, zapewni trwały kolor i odporność na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu efektami pracy będzie można się cieszyć przez wiele sezonów.
REKLAMA:

Krok 2

Odświeżamy meble na balkonie

Istotnym wyposażeniem balkonu, które decyduje zarówno o jego funkcjonalności, jak i estetyce, są meble balkonowe. W okresie letnim należy zabezpieczyć je przed szkodliwym działaniem słońca i wysokich temperatur. Pomalowanie drewnianego stołu i krzeseł na piękny, naturalny kolor za pomocą impregnatu do drewna z przywróci im świeży wygląd i sprawi, że będą one odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Uzupełnieniem aranżacji będą różnokolorowe dodatki takie jak koce, pledy i poduszki na siedzenia. Dzięki nim balkon nabierze przytulnego i ciepłego charakteru.

Fot. JedynkaFot. Jedynka

Krok 3

Dodajemy koloru w postaci kwiatów, roślin

Kolejnym ważnym elementem, o którym nie można zapomnieć w stylizacji balkonu, są ozdobne kwiaty. Im więcej różnorodnych barw i gatunków, tym bardziej wyjątkowy będzie efekt. Ich żywe, radosne kolory i roztaczający się wokół nich zapach wprowadzą w pozytywny nastrój każdego dnia i zachęcą do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W takim otoczeniu miło będzie wypić poranną kawę albo popołudniową herbatę. Wieczory umilą zaś ozdobne lampki i świece, w blasku których będzie można poczytać ulubioną lekturę i zanurzyć się w spokojnej, naturalnej harmonii.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Jedynka
#ogrody #do renowacja #jedynka #balkon #poradnik #Balkony, tarasy

Więcej tematów: