Styl carskiej Moskwy z Technistone

Podziel się:
Styl carskiej Moskwy narodził się z architektury sakralnej Imperium Rosyjskiego. Jego koncepcja jest zdecydowaną odskocznią od wszechobecnej prostoty, zafascynowania minimalizmem oraz lekkości stylu skandynawskiego. Jednym z kluczowych elementów tego typu aranżacji są drogocenne kamienie. Odpowiedzią Technistone na ten trend są konglomeraty kwarcytowe pochodzące z linii Noble, które mogą stanowić ciekawą alternatywę dla tradycyjnych marmurów oraz granitów.

Fot. TechnistoneFot. Technistone

Przepych ponad wszystko!

Wnętrza utrzymane w estetyce zza naszej wschodniej granicy to przede wszystkim bogactwo w każdym tego słowa znaczeniu. W aranżacjach stylizowanych na carską Moskwę wzrok przykuwają drewniane, solidne meble o licznych zdobieniach, tkaniny z folklorystycznymi wzorami, kryształowe, misternie wykonane żyrandole, złocone ramy obrazów i luster, a także grubo tkane dywany o klasycznym wzorze. Jednym z najważniejszych elementów, wnoszących do wnętrza wyrazu luksusu, są jednak drogocenne kamienie, a zwłaszcza marmury i granity. Świetnie sprawdzają się one jako obudowy kominków, dekoracje ścienne, blaty kuchenne i stołowe, a także podłogi. We współczesnych projektach, ciekawą alternatywę mogą dla nich stanowić elementy wykonane z konglomeratów kwarcytowych Technistone. Są one znacznie bardziej wytrzymałe i odporne na codzienną eksploatację, a przy tym dostępne są w dużo niższych cenach, niż ich tradycyjne odpowiedniki, co stanowi ich wielki atut.

Fot. TechnistoneFot. Technistone

Carska kolorystyka

Bazą kolorystyczną do stworzenia carskich aranżacji jest głęboka czerwień. Zwykle zestawia się ją jednak z beżami oraz brązami, aby złagodzić stylizację. Technistone posiada w swoim asortymencie produkty utrzymane w wielu odsłonach tych barw, a zarazem idealnie odwzorowujących rysunek naturalnych marmurów i granitów, które w carskiej estetyce odgrywają tak dużą rolę. Obudowa kominka wykonana z materiału Noble Athos Brown doda wnętrzu klimatycznego ciepła w stylowym wydaniu, dekoracje ścienne lub blaty wykonane z materiałów Noble Lusso Champagne, Noble Cloudy Onyx czy Noble Olympos Mist podkreślą luksusowy charakter wnętrza, natomiast podłoga w kremowych tonacjach powierzchni Noble Botticino, Noble Calista czy lekko wpadających w beż Noble Ivory White i Noble Troya będzie pełnić ponadczasową ozdobę domów oraz mieszkań.
REKLAMA:

Sposób urządzania wnętrz naszych wschodnich sąsiadów, to koncepcja przywodząca na myśl przepych i luksus, jakim otaczali się dawni carowie. Nie oznacza to jednak, że sprawdzi się ona wyłącznie na dużych przestrzeniach stylizowanych na dworki lub pałace. Jeśli umiejętnie przeniesiemy jej elementy do nowoczesnych aranżacji, możemy stworzyć równie wyrafinowane przestrzenie, a jednak oparte na nowoczesnej wizji wnętrzarskiej.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Technistone
#czytelnia #w kuchnia #meble #wnetrza #w wewnatrz_bud #technistone #Meble kuchenne

Więcej tematów: