Hale stalowe cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Są to rozwiązania wybierane przez różne branże. Hale wykonane z materiału konstrukcyjnego, jakim jest stal, niosą ze sobą wiele korzyści, przez co są bardzo pozytywnie postrzegane przez inwestorów. Doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się duża przestrzeń w obiekcie i szybki czas powstania hali. W artykule wyjaśniamy, dla kogo rekomendowany jest ten rodzaj hal.
1. Jakie zalety mają hale stalowe?
2. W jakich branżach zastosowanie mają hale stalowe?
3. Czy można dostosować halę stalową do indywidualnych potrzeb?
W dzisiejszych czasach prawie każdy inwestor liczy się z pieniędzmi i z tempem realizowania swoich projektów. Niektóre branże, zamiast angażowania się w długotrwałe procesy związane z tradycyjnym budownictwem, preferują proste w budowie hale stalowe. Hale ze stali są doskonałą alternatywą dla typowego budynku, gdyż powstają zdecydowanie szybciej i są tańsze. Hale wyróżniają się wysoką jakością — wszystkie komponenty są produkowane we własnych fabrykach, a sam montaż hali jest realizowany w sposób bezpieczny i rzetelny, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Inwestorzy mogą liczyć na pełną kontrolę realizacji zlecenia (od projektu hali aż do wykończenia jej wnętrza). W przypadku hali stalowej, w ciągu dwóch tygodni może powstać hala mająca aż 1000 m2 (przy czym czas ten może być uzależniony od warunków panujących na budowie). Żadnego budynku nie da się postawić w tak błyskawicznym czasie.
Jakie zalety mają hale stalowe?
Przede wszystkim należy podkreślić, że hale stalowe to rozwiązania trwałe i wytrzymałe. Wynika to z tego, że stal jest materiałem odpornym na niekorzystne warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie ma problemu z korozją. Hale tego rodzaju mogą być wykorzystywane przez wiele lat. Konserwacje lub naprawy ograniczone są do minimum. Szybki czas powstawania hali pozwala na znaczne oszczędności na kosztach robocizny. Przy projekcie pracują mniej więcej cztery osoby, które mają doświadczenie w stawianiu hal stalowych. W czasach kryzysu gospodarczego za wyborem stalowej hali mogą przemawiać względy ekonomiczne. Każdy inwestor może zapoznać się z kosztem hali, po uprzednim określeniu swoich oczekiwań. Powstawanie hali nikogo nie zaskoczy nagłym wzrostem cen, tak jak to bywa w czasie budowania obiektu murowanego. Poza tym każda hala może być zaopatrzona w system izolacji akustycznej i cieplnej. Hale mogą być ogrzewane, co oznacza, że mogą funkcjonować jak tradycyjne budynki.
W jakich branżach zastosowanie mają hale stalowe?
Hale stalowe bardzo często powstają na potrzeby rolnictwa, handlu, logistyki (magazyny wielkopowierzchniowe), hale na wynajem, obiekty sportowe (ujeżdżalnie, hale do gry w tenisa), a także bardzo często korzysta z nich przemysł. Przykładem może być szkoła podstawowa starszego typu, w której brakuje sali gimnastycznej. Jeśli szkoła dysponuje odpowiednim terenem, to zamiast wchodzenia w długotrwałą budowę nowej sali, można wybrać postawienie hali stalowej, która w pełni zostanie przystosowana do oczekiwań szkoły.
Czy można dostosować halę stalową do indywidualnych potrzeb?
Nie ma żadnego problemu z przystosowaniem hali do potrzeb danego inwestora. Inaczej prezentować się będzie hala tworzona na potrzeby biurowo — handlowe, a inaczej hala przeznaczona dla rolników czy dla sportu. Istnieje możliwość stworzenia w halach warunków odpowiadających potrzebom produkcji, chłodnictwa i tym podobnym. Na hale stalowe mogą zdecydować się między innymi hurtownie i hale targowe.