<

Jak wyeliminować słabe punkty stalowego dachu?

W budownictwie przemysłowym przeciwnie niż w mieszkalnym, na pierwszym miejscu liczy się funkcjonalność, a estetyka ma zazwyczaj drugorzędne znaczenie. Dachy przemysłowe charakteryzują się pokaźną pod względem rozmiaru, a także lekką pod względem ciężaru konstrukcją, najczęściej stalową....

Więcej...

Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji stalowych. Jak dobrać grubość izolacji?

Nośność, jaką zapewniają w budynku stalowe belki i kolumny, to podstawa bezpieczeństwa dla przebywających w jego wnętrzach osób. Ale jak o nią zadbać w warunkach pożaru? Na co zwrócić uwagę, dobierając rodzaj i grubość izolacji przeciwogniowej dla elementów konstrukcyjnych ze stali?

Więcej...

Renowacja ogrodzeń - poradnik wideo

Każde ogrodzenie narażone jest na ciągłe działanie warunków atmosferycznych. Deszcz, śnieg błoto, promienie słoneczne wpływają na stan konstrukcji ogrodzeniowej. Dlatego po pewnym czasie, uzależnionym od intensywności tych czynników, pojawi się warstwa zanieczyszczeń. Ogrodzenia firmy...

Więcej...

Stal 304 - wytrzymała armatura

Stalowa faktura stanowi nieprzemijający kanon mody, szczególnie w przypadku armatury sanitarnej. Doskonale łączy się z innymi barwami, które wykorzystamy w aranżacji kuchni, czy łazienki.

Więcej...

Subtelna surowość oraz uniwersalność w łączeniu stali

W kategorii wyposażenia wnętrz trendy pojawiają się niemal już tak często jak w branży modowej i choć wiele z nich to królowie jednego sezonu, zdarzają się też nowości ponadczasowe.

Więcej...

Okucia do szkła hartowanego - z jakich surowców są wytwarzane i jak je konserwować?

Do produkcji okuć do szkła hartowanego wykorzystywane są głównie trzy rodzaje stopów - stal nierdzewna, aluminium oraz mosiądz.

Więcej...

Grzejnik ze stali nierdzewnej we wnętrzu

Wybór grzejnika może okazać się trudniejszy niż nam się wydaje. Jego wygląd to kwestia, którą możemy zostawić na sam koniec. Pierwsze to jego przeznaczenie – w jakim pomieszczeniu będzie zamontowany i jakie dodatkowe funkcje będzie pełnił.

Więcej...

Słupkowa balustrada Corelone od CDA Polska

Słupkowa balustrada Corelone to system zaprojektowany z myślą o elewacjach, balkonach, tarasach oraz loggiach, który mocować można zarówno do podłogi, jak i do lica ściany.

Więcej...

Stalowe kominy zewnętrze to praktyczne i estetyczne rozwiązania

Zewnętrzne kominy stalowe są alternatywą do systemów wewnętrznych, które zabierają przestrzeń i często w starszym budownictwie, z uwagi na brak odpowiedniego szachtu, ich montaż jest po prostu niemożliwy.

Więcej...

System rynnowy - czym się kierować, kupując

Rynny chronią elewację przed wilgocią, brudem, a otoczenie domu przed tworzeniem się kałuż. Odbierają wodę spływającą z dachu i są elementem wykończenia domu. Wybierając system rynnowy warto spojrzeć na temat nie tylko pod kątem cenowym.

Więcej...
Loading...