Z czego budować by uniezależnić się od wahań temperatur i wykorzystać sprzyjającą aurę?

Podziel się:
Z ceramiki poryzowanej Wienerberger, którą od ponad 8 lat można murować na suchą zaprawę w technologii Porotherm Dryfix.

Fot. WienerbergerFot. Wienerberger
Obecnie sezon budowlany jest znacznie bardziej wydłużony, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu a czasem właściwie się nie kończy. Zimy są łagodniejsze, niemniej coraz częściej zdarza się, że pogoda zmienia się w ciągu kilku dni lub godzin, a dobowe amplitudy temperatur szaleją wbrew logice i prognozom synoptyków. Trudno w takich warunkach cokolwiek planować czy utrzymać ciągłość prac budowlanych szczególnie, że tzw. mokre prace na budowie można prowadzić w temperaturach dopiero powyżej +5ºC.

Czy to oznacza, że musimy zaprzestać wszelkich prac konstrukcyjnych?

Niekoniecznie. Co prawda nie mamy wpływu na warunki atmosferyczne, ale możemy sięgnąć po nowoczesne rozwiązania technologiczne, które pozwalają na kontynuowanie prac nawet w ujemnych temperaturach. Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań dostępnych na rynku – które pogoda ogranicza w niewielkim stopniu – jest system Porotherm Dryfix. Inwestorzy, którzy chcą zamknąć stan surowy w trakcie jednego sezonu mogą to zrobić po pierwsze dlatego, że stosując suchą zaprawę możemy murować w temperaturze nawet do -5ºC, a po wtóre – gdyż sama technologia murowania jest łatwiejsza i bardziej efektywna. Sprawna ekipa murarska powinna wybudować te same ściany 2x szybciej w technologii Porotherm Dryfix, niż w tzw. tradycyjnej, czyli na mokrą zaprawę mieszaną z cementu, piasku i wapna.

Fot. WienerbergerFot. Wienerberger

Co jeszcze dodatkowo wpływa na komfort budowy w systemie Porotherrm Dryfix?

To kompletne rozwiązanie, umożliwiające zaprojektowanie i wykonanie wszystkich rodzajów ścian budynku, ale też kompatybilne z nadprożami oraz stropami Porotherm. System ścian tworzą pustaki ceramiczne o idealnie gładkich, specjalnie szlifowanych powierzchniach oraz specjalistyczna zaprawa murarska Porotherm Dryfix. Najbardziej przełomowy w zaprawie jest jej skład – jest zupełnie pozbawioną wody, gotową mieszanką na bazie poliuretanu. Baza o takim składzie sprawia, że jest to zaprawa sucha i wystarczy cienka, 1 mm warstwa, by trwale zespolić ze sobą suche pustaki ceramiczne. Im mniej mokrej zaprawy, tym cieplejsza będzie gotowa ściana, co przełoży się na możliwość prowadzenia dalszych prac budowlanych a w przyszłości - na komfort i zdrowie mieszkańców.
REKLAMA:

Materiały konstrukcyjne, choć finalnie niewidoczne, są jednym z najistotniejszych elementów domu. To od ich jakości w znacznym stopniu zależy komfort naszego życia i zdrowie. Budując dom musimy zdać sobie sprawę, że okna czy drzwi możemy wymienić, natomiast wymiana ścian nie jest możliwa bez zburzenia domu. Dlatego już na początku procesu planowania inwestycji powinniśmy zdecydować się na rozwiązania systemowe, które będą służyć nam przez długie lata i powierzyć budowę profesjonalnym fachowcom.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Wienerberger
#czytelnia #do budowa #ściany #z ceramika #wienerberger #Ściany, fasady - tematy pozostałe

Więcej tematów: