Wkłady kominkowe z serii VN od Kratki.pl

Podziel się:
Kominek skupia wokół siebie domowników, wprowadza przyjemne ciepło oraz przytulne światło, dlatego ważny jest sposób ekspozycji ognia. Zależy on przede wszystkim od specyfiki wkładu - elementów jego wnętrza oraz wielkości i rodzaju szyby.

Fot. Kratki.plFot. Kratki.plTe cechy wzięła pod uwagę firma Kratki.pl i stworzyła luksusowy wkład kominkowy z podwójnym przeszkleniem, efektownym wykończeniem oraz drzwiami otwieranymi do góry. Kominek to również urządzenie grzewcze, które powinno spełniać obowiązujące normy i dyrektywy. Producent będący liderem na rynku, nie zapomniał o tym: każdy z produktów dostosowany jest do wymagań EkoProjektu. Seria VN spełnia również restrykcyjną normę BImSchV 2, która wyznacza maksymalną emisję CO - jest to jedynie 0,09%, a więc proces spalania jest bezpieczny dla zdrowia użytkowników oraz środowiska.
REKLAMA:

Drzwi w modelach VN pracują w systemie li9-up - szyba unoszona do góry. Poruszają się one na ogniotrwałych łożyskach wzdłuż, zamontowanych w futrynie prowadnic ślizgowych, co gwarantuje ich lekką, cichą i bezawaryjną pracę. Ruch drzwiczek przebiega w odległości paru milimetrów od korpusu, co zapobiega uszkodzeniu uszczelnienia. Zamykane drzwi są wtłaczane z dużą siłą w głąb futryny, dzięki czemu palenisko jest całkowicie szczelne. Producent zadbał również o bezpieczeństwo, stosując tzw. blokadę rodzicielską, chroniącą przed niepowołanym otwarciem drzwi ku górze. Rama wkładu wykonana jest ze specjalnego zamkniętego profilu, co sprawia, że są stabilne i wytrzymałe na naprężenia występujące podczas pracy w wysokich temperaturach. Dzięki podnoszonym i opuszczanym drzwiom, które zatrzymują się w wybranym punkcie, można jednorazowo załadować odpowiednią ilość drewna. Dodatkowy mechanizm, umożliwiający boczne otwarcie drzwi, co ułatwia ich czyszczenie oraz utrzymanie paleniska w czystości. Drzwi wkładów wyposażone są w pojedynczą, dekoracyjną szybę typu Glass, dzięki której wygląda elegancko i nowocześnie. Wkłady VN dostępne są w dwóch wersjach przeszklenia: prawym lub lewym.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Kratki.pl
#do ogrzewanie #instalacje #kominek #kratki #produkty #Kominki

Więcej tematów: