Taras czyli miejsce otoczone pięknem z elementami zaskoczenia

Podziel się:
Taras to miejsce, w którym dom łączy się z ogrodem, a my z naturą. Szczególnie latem, po zabieganym czy stresującym dniu w pracy, to właśnie tam znajdujemy spokój i pozwalamy sobie na chwilę relaksu. Jak zatem urządzić go, by był jak najbardziej przytulny i koił nasze zmysły? Zdecydować się na rozwiązanie modne i estetyczne, czy praktyczne i wygodne w utrzymaniu? Na szczęście – nie musimy wybierać!

Fot. CerradFot. Cerrad
Nie jest tajemnicą, że posadzka na tarasie musi sprostać znacznie wyższym wymaganiom niż aranżacje wewnątrz mieszkania lub domu. Dziś nie musimy jednak ograniczać się do wyboru dobrze znanych materiałów wykończeniowych. Nowoczesne rozwiązania inspirowane drewnem i cegłą to sposób na połączenie ulubionej estetyki z prawdziwą wygodą użytkowania. Ten szeroki wachlarz możliwości spełni każde, nawet najbardziej wymagające oczekiwania, natomiast efekt wizualny może wywołać zaskoczenie u niejednego, odwiedzającego nas, gościa.

Fot. CerradFot. Cerrad

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Ceglane ściany to jeden z tych typów aranżacji, który nigdy się nie starzeje – cegła, uznawana za symbol tradycyjnej architektury, potrafi także zaskoczyć we współczesnym, bardzo świeżym wydaniu. Projekty z jej użyciem mogą ozdobić nie tylko wnętrza, ale także nadać wyjątkowy charakter przestrzeni ogrodowej, niezależnie od tego, na jaką paletę kolorystyczną się zdecydujemy.

Fot. CerradFot. Cerrad
Designerskie płytki inspirowane ręcznie formowaną cegłą sprawdzą się zarówno w minimalistycznych projektach wykorzystujących lekkie i niebanalne w formie meble, stanowiąc tło dla przydomowej roślinności, jak i w połączeniu z masywnymi, drewnianymi zestawami wypoczynkowymi.

Fot. CerradFot. Cerrad

Tradycja natury czy wygoda użytkowania?

Drewno ma w sobie ciepło i moc, które niemal automatycznie zbliżają nas do natury i koją nasze zmysły, jednak należy pamiętać, że słońce, deszcz, czy zimowe mrozy zostawiają na materiale swój trwały ślad. Co więc zrobić kiedy, z upływem lat, początkowe walory estetyczne zaczynają mieć się nijak do wymarzonej rzeczywistości? W tym przypadku idealnym rozwiązaniem będą płytki gresowe inspirowane rysunkiem i fakturą drewna.

Fot. CerradFot. Cerrad
Podobnie, jak w przypadku płytek klinkierowych, właściwości technologiczne gresu sprawiają, że zastosowanie go w obszarach zewnętrznych jest równie proste i funkcjonalne, co wewnątrz pomieszczeń. Wyroby gresowe charakteryzują się niską nasiąkliwością wodną, dużą wytrzymałością na zginanie oraz twardością. Co więcej, są mrozoodporne, nie reagują na środki chemiczne oraz wykazują wysoką odporność na ścieranie.
REKLAMA:

Pomysł na przedłużenie salonu

Wykorzystując kolekcje inspirowane cegłą czy rysunkiem drewna, możemy pokusić się o zaprojektowanie jednolitej podłogi tarasu i pomieszczenia, z którym sąsiaduje nasz „zewnętrzny salon” – taki zabieg otworzy i optycznie powiększy obie przestrzenie, tworząc atrakcyjną, jednolitą całość. Zarówno w połączeniu z romantycznymi, wiklinowymi dodatkami i kwiatami w donicach, jak i w zestawieniu z lekkimi w formie, nowoczesnymi meblami oraz oświetleniem – gres to idealny materiał wyjściowy do stworzenia wymarzonych aranżacji przydomowej strefy wypoczynku.

Niezależne od tego, na jaki styl się zdecydujemy projektując otoczenie domu, powinniśmy zwracać uwagę na to, aby najbardziej eksploatowane powierzchnie, jak podłogi i ściany, cieszyły nasze oczy przez długi czas oraz nie dostarczały dodatkowych zmartwień i obowiązków. Wybierając płytki klinkierowe lub gresowe możemy mieć pewność, że ten warunek zostanie spełniony, a szeroka oferta wzorów i kolorów pozwoli na stworzenie własnego, czarodziejskiego ogrodu - nawet w miejskiej dżungli.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Cerrad
#czytelnia #ogrody #taras #Balkony, tarasy

Więcej tematów: