Jak szybko otrzymać zapłatę za fakturę?

Podziel się:
Bardzo często długie terminy płatności wystawianych faktur mogą spowodować zatory pieniężne w firmie. Przez co firma nie może realizować swoich zobowiązań. Istnieją jednak rozwiązania na rynku które pozwalają na szybsze uwolnienie gotówki zamrożonej w fakturach. Dzięki tym rozwiązaniom można w prosty sposób poprawić przepływ gotówki w firmie i dzięki temu również przyspieszyć rozwój firmy.

Fot. inviPayFot. inviPayObecnie standardem na rynku staje się wymaganie przez zleceniodawców wystawianie faktur z terminem płatności 30-60 dniowym. Wielu przedsiębiorców godzi się na te praktyki, aby być konkurencyjnym wobec innych firm. Codziennością stają się również nieterminowe płatności od kontrahentów.

Aby zatrzymać zatory pieniężne należy utrzymywać odpowiedni poziom gotówki, która pozwoli na przetrwanie opóźnień płatniczych. NIe jest to niestety łatwe zwłaszcza dla nowo powstałych firm, które walczą o zlecenia i klientów.
REKLAMA:

Dobrym rozwiązaniem pozwalającym na zapobieganie zatorom płatniczym jest usługa finansowania faktur, która polega na wcześniejszym upłynnieniu faktury. Przedsiębiorca sam decyduje, które faktury chce upłynnić i czy chce wypłacić całość kwoty z faktury czy tylko jej część.

Taką usługę na rynku polskim oferuje firma inviPay, która stworzyła aplikację online dzięki której rozliczanie odbywa się bardzo szybko. Rejestracja jest szybka i darmowa. Dzięki aplikacji można również zweryfikować rzetelność płatniczą klientów, dzięki czemu można uniknąć problemów z nierzetelnym kontrahentem. Rozwiązanie inviPay jest stosowane również przez kilka wiodących banków w Polsce.

Chcesz wiedzieć więcej jak działa usługa? Zadzwoń: +48 22 295 11 58
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: invipay
#inwestycje #prawo #polecamy #inviPay #poradnik #Kredyty i pożyczki #Podatki i ubezpieczenia

Więcej tematów: