Jak wybrać idealny karnisz?

Podziel się:
Wybór karnisza wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się początkowo wydawać. Nie wiesz, który model karnisza wybrać? Poznaj rodzaje karniszy i sprawdź, czym się kierować przy jego wyborze.

Fot. Rolety.euFot. Rolety.eu
Jeszcze kilkanaście lat temu dla każdego wybór karnisza był oczywisty, kupowało się takie, jakie były, a wybór wcale duży nie był. Dziś jest zupełnie inaczej, producenci produkują coraz to lepsze, ładniejsze i zgodne z najnowocześniejszymi trendami karnisze. Dzięki temu każdy może wybrać taki model, który najtrafniej spełni jego oczekiwania. Niestety często okazuje się, że nawet projektanci wnętrz mają problem i nie są pewni, jaki karnisz wybrać. Jeśli także opanował cię paraliż decyzyjny, sprawdź czym się kierować przy wyborze karnisza.

Dlaczego wybór karnisza jest tak istotny?

Mogłoby się zdawać, że wybór karnisza nie powinien nikomu sprawiać jakikolwiek problemów. Jednak jest inaczej, bowiem ten niepozorny element ma nieodzowny wpływ na finalny wygląd aranżacji wnętrza, w którym został zamontowany. Ponadto, karnisz niedostosowany do wagi materiału, który ma na nim zawisnąć, może ulec deformacji.

Rodzaje karniszy

Karnisze z drewna

Nie da się ukryć, że drewniane karnisze są bardzo klimatyczne i jeszcze do niedawna na polskim rynku to właśnie one biły rekordy popularności. Niestety szybko zauważono, że karnisze z drewna pod wpływem ciężkich zasłon i długich firan wyginają się, przez co ulegają trwałej deformacji. Dodatkowo, nikomu nie umknął uwadze fakt, że nowoczesne aranżacje wnętrz i karnisz z drewna nijak ze sobą współgrają. Właśnie z tego względu obecnie drewniane modele znajdują zastosowanie wyłącznie w klasycznych wnętrzach, a także w aranżacjach w stylu kolonialnym i rustykalnym.

Metalowe karnisze

Dziś to właśnie karnisze wykonane z metalu grają pierwsze skrzypce w niemal każdej współczesnej aranżacji wnętrz. Solidnie wykonane metalowe karnisze od sprawdzonych dostawców, takie jak te, które znajdują się pod adresem https://rolety.eu/pl/4-karnisze mogą pochwalić się wytrzymałością oraz nowoczesnym designem. Nic dziwnego, że ich popularność nieustannie rośnie i obecnie można je podziwiać zarówno w luksusowych, jak i w wielu nowoczesnych wnętrzach.
REKLAMA:

Karnisz – jak wybrać właściwie?

Rozmiar

Nie tylko model, lecz również rozmiar karnisza ma znaczenie. Karnisz nigdy nie może być krótszy niż otwór okienny, nad którym ma się znaleźć. Dlatego do szerokości okna należy dodać około dwudziestu centymetrów z każdej strony i wówczas uzyskamy optymalną długość karnisza.

Styl i kolor

Nigdy nie należy wybierać karnisza bez uwzględnienia stylu aranżacji danego wnętrza. Ponadto uważa się, że kolor karnisza najlepiej dopasować do okucia mebli po to, aby kolorystyka tych elementów wzajemnie się uzupełniała. Jeśli będzie inaczej, nikomu nie umknie uwadze, że karnisze zostały wybrane dość nieumiejętnie.

Jakość

Jeśli wyrzucanie pieniędzy w błoto nie jest naszym ulubionym zajęciem, warto od razu zdecydować się na wykonane z dobrej jakości materiałów karnisze. Najlepsze, wykazujące się wysoką odpornością na deformację, otarcia i uszkodzenia mechaniczne okazują się być karnisze wykonane z metalu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #wnetrza #okna i drzwi #do dekorowanie #w wewnatrz_bud #oswietlenie #akcesoria

Więcej tematów: