System GPS w fabryce Geberit we Włocławku

Podziel się:
GPS to system, który niczym wspólny krwiobieg łączy procesy produkcyjne we wszystkich 35 fabrykach szwajcarskiego koncernu. Chociaż funkcjonuje w różnych wersjach, odpowiadających specyfice konkretnych zakładów, jest spójną globalną filozofią produkcji Geberit.

Podstawą systemu GPS (Geberit Production System) jest słynny zbiór zasad szczupłej produkcji, wprowadzony w japońskich zakładach Toyoty, a następnie, pod różnymi nazwami, rozwijany, uzupełniany i adaptowany w setkach przedsiębiorstw na całym świecie. Wśród wielu jego zadań, najważniejsze to standaryzacja procesów, optymalizacja przepływu materiałów, dostosowanie produkcji do popytu oraz unikanie zbędnych działań i marnotrawstwa.

Niezależnie od rodzaju produkcji czy zakładu – system, dzięki swej elastyczności, daje się łatwo dopasować do lokalnych warunków. Różne mogą być narzędzia, różne projekty, ale zasady – zawsze te same i dotyczące wszystkich pracowników.
REKLAMA:

System, produkcja, materiały i fabryki – wszystko to brzmi bardzo technologicznie, a przecież tym, co nadaje sens działaniu GPS, są ludzie. To właśnie ich wiedza, codzienne doświadczenia i obserwacje, pozwalają rozwijać i wciąż optymalizować to globalne rozwiązanie. Pracownicy uczą się od siebie nawzajem – systematycznie realizowane są zarówno szkolenia zewnętrzne, jak i wewnętrzne, a każda nowoprzyjęta osoba zapoznaje się z zasadami GPS. Zaangażowanie pracowników procentuje satysfakcją oraz podnoszeniem kwalifikacji, a dzięki wprowadzanym usprawnieniom – praca jest łatwiejsza i bardziej efektywna.

Zasada ciągłego doskonalenia to jeden z najważniejszych elementów, zawartych w DNA systemu. Dlatego tak dużym sukcesem jest ubiegłoroczna nagroda za efektywną realizację zasad i praktyk Kaizen w kategorii doskonałość w produktywności, przyznana włocławskiej fabryce Geberit przez Kaizen Institute Poland.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Geberit
#wiadomości #technologie #instalacje #systemy #geberit

Więcej tematów: