Wykonanie izolacji budynku dobrej jakości styropianem pozwala uzyskać wysoki komfort termiczny i jednocześnie zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku. Tym samym to doskonały sposób, by obniżyć rachunki i ograniczyć zjawisko smogu. Alternatywą dla tradycyjnego białego styropianu jest styropian grafitowy, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Kwota zainwestowana w ocieplenie budynku styropianem grafitowym szybko się zwróci się, a budynkowi zapewni skuteczną ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.
Fot. Termo Organika
Przykład:
Płyty styropianu grafitowego TERMONIUM PLUS fasada o grubości 20 cm i współczynniku λ= 0,031W/mK (standard ocieplenia ścian budynków energooszczędnych) zapewnią lepszą izolację niż zwykły biały styropian o grubości 27 cm!
Styropian grafitowy jest dostępny w przystępnej cenie, niespotykanej do tej pory, porównywalnej do bardzo popularnego produkowanego przez Termo Organikę kropkowanego styropianu Dalmatyńczyka.
Kiedy budujemy nowy dom – sytuacja jest prostsza. Bazując na potrzebach i preferencjach inwestora, może powstać kompleksowy projekt. Dobrą praktyką jest dokonanie oceny technicznej budynku, czy też gotowego projektu w porozumieniu z audytorem, czyli osobą, która zawodowo zajmuje się obliczaniem charakterystyki energetycznej budynków.
Bogactwo i różnorodność rozwiązań systemowych dostępnych na rynku pozwala dziś nadać elewacji dowolny, indywidualny charakter i dzięki temu wyróżnić budynek. Do wyboru mamy wiele wariantów kolorystycznych oraz rodzajów zewnętrznych wypraw tynkarskich. Obok tych tradycyjnych chętnie wybierane są nowoczesne tynki silikonowe, które zawierają np. formułę samooczyszczenia jak tynk silikonowy GOLD TO-TSG. Ułatwieniem są także e-narzędzia jak wizualizer kolorów dostępny na stronie internetowej Termo Organiki. Dzięki niemu można łatwo sprawdzić, które połączenie kolorów będzie idealne.
Fot. Termo Organika
Dowiedz się więcej na temat właściwości i możliwości wykorzystania styropianu grafitowego, zaglądając na stronę: http://postawnagrafit.pl/.
Styropian grafitowy – mądry wybór na lata
Dobrej jakości styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych będzie chronił budynek zarówno przed wysokimi, jak i niskimi temperaturami przez cały okres eksploatacji budynku, czyli minimum kilkadziesiąt lat. Jak wybrać odpowiedni styropian do wykonania termomodernizacji budynku? To ważne pytanie, ponieważ wymiana styropianu praktycznie nie wchodzi w grę, a doklejanie kolejnych warstw to nie tylko wysokie koszty, ale także forma kompromisu. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie wykonanie wstępnego rozeznania. Na rynku mamy duży wybór materiałów służących do docieplenia budynków, różniących się jakością i parametrami. Wyborem rekomendowanych przez ekspertów jest wykorzystywany w budownictwie od ponad 15 lat styropian grafitowy. Ten bardzo popularny materiał ma korzystny współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda), Dla profesjonalnej jakości płyt Termo Organiki TERMONIUM PLUS fasada wynosi 0,031 W/mK.Termomodernizacja budynku a wartość współczynnika lambda
Współczynnik λ (lambda) jest zdecydowanie najistotniejszym parametrem użytkowym styropianu. Mówimy tu o prostej zależności: im mniejsza jest wartość lambdy, tym lepsze właściwości izolacyjne styropianu. Niezwykle dobre parametry izolacyjne można było osiągnąć, dzięki dodaniu specjalnych surowców w czasie produkcji styropianu, jak np. grafit, który ogranicza straty ciepła budynku. Zabezpieczenie ścian zewnętrznych szarymi płytami jest znacznie skuteczniejsze niż przy wykorzystaniu zwykłego białego styropianu.REKLAMA:
Przykład:
Płyty styropianu grafitowego TERMONIUM PLUS fasada o grubości 20 cm i współczynniku λ= 0,031W/mK (standard ocieplenia ścian budynków energooszczędnych) zapewnią lepszą izolację niż zwykły biały styropian o grubości 27 cm!
Styropian grafitowy jest dostępny w przystępnej cenie, niespotykanej do tej pory, porównywalnej do bardzo popularnego produkowanego przez Termo Organikę kropkowanego styropianu Dalmatyńczyka.
Dobór styropianu w budynkach nowych i zamieszkanych
Poziom ochrony cieplnej budynku, a co się z tym wiąże zapotrzebowanie na energię to podstawa projektowania urządzeń grzewczych oraz chłodzących. Budynki słabo ocieplone potrzebują urządzeń o dużej mocy, co generuje nie tylko wysokie koszty zakupu, ale także późniejszej eksploatacji. Właśnie dlatego tak ważna jest analiza bieżącej sytuacji przed podjęciem decyzji o dociepleniu budynku. Trzeba w niej uwzględnić zarówno odczucia domowników, jak i koszty ogrzewania, by podjąć dobrą decyzję.Kiedy budujemy nowy dom – sytuacja jest prostsza. Bazując na potrzebach i preferencjach inwestora, może powstać kompleksowy projekt. Dobrą praktyką jest dokonanie oceny technicznej budynku, czy też gotowego projektu w porozumieniu z audytorem, czyli osobą, która zawodowo zajmuje się obliczaniem charakterystyki energetycznej budynków.
Termomodernizacja a walka ze smogiem – badania
Decyzja o wykonaniu ocieplenia ścian zewnętrznych budynku ma swoje podłoże w doświadczeniach domowników. Zwiększająca się świadomość społeczeństwa w zakresie zużywania energii na cele grzewcze dobrze rokuje na przyszłość. W raporcie, który przygotował Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, znajdują się badania potwierdzające tezę, że termomodernizacja budynku to najlepszych sposób, by ograniczyć zjawisko smogu.Postaw na grafit – dlaczego warto?
Wykonanie prac ociepleniowych przy wykorzystaniu styropianu grafitowego to bardzo dobry wybór. Dlaczego warto docieplać budynki właśnie tym styropianem? Najważniejsze czynniki, które za tym przemawiają to: czynnik ekonomiczny, zdrowotny oraz estetyczny.Czynnik ekonomiczny: inwestycja szybko się zwróci
Wykorzystując Kompletny System Ociepleń, którego bazę stanowi m.in. grafitowy styropian TERMONIUM PLUS fasada pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku nawet o 70%! Kompletny System Ociepleń: będzie chronił ściany, a także inne elementy budynku z zewnątrz, zapobiegał nadmiernym stratom ciepła, a także pozwoli utrzymać wewnątrz budynku odpowiednią temperaturę niskim nakładem energii (gaz, olej, prąd itd.) Koszty ocieplenia budynku zwrócą się najszybciej, gdy zastosujemy kompletny system ETICS Termo Organika składający się ze styropianu, tynków, klejów itp. Wszystkie części składowe systemu są produkowane przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz surowców najlepszej jakości, które doskonale ze sobą współgrają.Czynnik zdrowotny: ciepły dom to zdrowi domownicy
Zdrowie jest wartością priorytetową. A ocieplanie budynku ma duży wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i samopoczucie domowników. Obiekty pozbawione izolacji lub słabo zaizolowane potrzebują grzejników dużej mocy, które pracując na dużych obrotach, by zapewnić w pomieszczeniach komfortową temperaturę. W wyniku intensywnej pracy powietrze, stykając się z gorącym grzejnikiem, zaczyna cyrkulować, transportując kurz. A w kurzu mogą znajdować się alergeny, roztocza itp. Dodatkowo powietrze, które bezpośrednio styka się z grzejnikiem, traci swoją wilgotność i staje się suche. W suchym powietrzu unoszący się kurz może powodować różne choroby dróg oddechowych.Czynnik estetyczny: duży zakres możliwości
Choć ten czynnik może wydawać się błahy podczas podejmowania decyzji o ocieplaniu budynku, to jednak okazuje się, że jest wręcz przeciwnie. To względy estetyczne często decydują o rozpoczęciu prac. Dlaczego?Bogactwo i różnorodność rozwiązań systemowych dostępnych na rynku pozwala dziś nadać elewacji dowolny, indywidualny charakter i dzięki temu wyróżnić budynek. Do wyboru mamy wiele wariantów kolorystycznych oraz rodzajów zewnętrznych wypraw tynkarskich. Obok tych tradycyjnych chętnie wybierane są nowoczesne tynki silikonowe, które zawierają np. formułę samooczyszczenia jak tynk silikonowy GOLD TO-TSG. Ułatwieniem są także e-narzędzia jak wizualizer kolorów dostępny na stronie internetowej Termo Organiki. Dzięki niemu można łatwo sprawdzić, które połączenie kolorów będzie idealne.
Fot. Termo Organika
Grafit w izolacji – inwestycja, która się zwraca
Kompletny System Ociepleń Termo Organika ETICS zachowuje swoje właściwości w czasie całego okresu eksploatacji budynku. Bardzo ważne jest jednak odpowiednie wykonanie oraz wzajemna zgodność poszczególnych elementów składowych zarówno pod względem mechanicznym, jak i chemicznym. Potwierdzeniem kompatybilności poszczególnych składników tworzących system ociepleń jest aprobata lub ocena techniczna po przebadaniu produktu w niezależnym, wyspecjalizowanym laboratorium.Dowiedz się więcej na temat właściwości i możliwości wykorzystania styropianu grafitowego, zaglądając na stronę: http://postawnagrafit.pl/.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Termo Organika