Klasyczna czy nowoczesna lampka biurkowa?

Podziel się:
Nowoczesne lampy biurkowe umożliwiają ładowanie telefonu. Posiadają tradycyjne złącze USB, jak i indukcyjną powierzchnię, na której wystarczy położyć urządzenie. Do klasycznych gabinetów wpasują się lampy, które wykonano z drewna bambusowego, metalu w kolorze patyny czy szkła.

Fot. TomixFot. Tomix

Oświetlenie miejsca pracy i nauki.

Oprócz lampy sufitowej, która zapewnia oświetlenie centralne, powinniśmy właściwie doświetlić miejsce, gdzie pracujemy i uczymy się. Nachylając się nad komputerem, zeszytem czy książką - nasza głowa i ręce nie powinny rzucać cienia na blat. Dlatego należy wybrać lampę o odpowiednim kształcie i wysokości, a także mocy i barwie światła.

Zdrowie i efektywność pracy.

Nieodpowiednio oświetlone biurko może być przyczyną obniżonej koncentracji i mniejszej precyzji wykonywanych zadań. Wówczas nasze oczy męczą się, możemy mieć gorsze samopoczucie, a także trudności z przyswajaniem wiedzy. Dobrze dobrana lampa biurkowa wpłynie więc pozytywnie nie tylko na nasz wzrok. Dzięki niej nasz mózg będzie pracował bardziej wydajnie i mniej się męczył. Efektem tego będzie wzrost efektywności nauki i pracy.

Satynowe szkło i aluminium.

Niemiecki designer Johannes Tomm od 2001 roku prowadzi w Monachium studio projektowe, które specjalizuje się we wzornictwie opraw oświetleniowych. Zaprojektował on lampę stołową Brenda LED, która jest połączeniem satynowego szkła i srebrnego aluminium. Posiada 2 źródła światła, które wytwarzają ciepłe i subtelne światło. Lampa ta będzie świeciła nawet 50 tysięcy godzin.

Wyposażono ją w przełącznik dotykowy, dzięki któremu:

- włączamy, jak i wyłączamy lampę
- ściemniamy ją pod kątem aktywności światła.

Fot. TomixFot. TomixFot. TomixFot. Tomix

Ładowanie telefonu.

W dzisiejszych czasach wiele osób ma telefon komórkowy zawsze pod ręką. W czasie kiedy odpoczywamy, oglądamy tv lub czytamy - może być on ładowany za pomocą tej nowoczesnej lampy.

Jest to możliwe dzięki:

1. Powierzchni indukcyjnej.

Aby zacząć ładowanie smartfona z systemem Android - wystarczy położyć urządzenie na podstawce lampy.

2. Przyłączu USB.

Lampę wyposażono również w przyłącze USB, dzięki któremu naładujemy telefon czy tablet w tradycyjny sposób.

Fot. TomixFot. Tomix

Podczas awarii prądu.

Kompatybilna ze smartfonami jest również lampa biurkowa Swan. W jej podstawie znajduje się złącze USB, za pomocą którego szybko i wygodnie podłączamy urządzenia. Lampa cechuje się elegancką prostotą. Wykonano ją z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym lub białym. Posiada 3-stopniowy dotykowy ściemniacz.

Lampę możemy zasilać ze smartfona lub power banku, dlatego nie musimy martwić się o oświetlenie miejsca pracy, gdy następuje awaria prądu.

Drewno bambusa.

Do klasycznego gabinetu, w którym znajdziemy ciężkie, drewniane biurko oraz tapicerowany fotel, wpasuje się lampa LED Vincelli. Ma smukły kształt, a jej podłużny klosz wykonany został z drewna bambusowego. Do stworzenia jej podstawy wykorzystano czarny metal.

Przeznaczona jest do oświetlenia miejsca pracy i nauki - na biurku lub stole. Posiada ruchomą głowicę o zakresie wychylenia 180 stopni. Wbudowano w nią diody LED SMD o mocy całkowitej 12W, które zapewniają duży strumień światła o ciepłej barwie.
REKLAMA:

Metal w kolorze patyny i szkło.

Do stylu retro nawiązuje lampa Bankers, która także dostępna jest na tomix.pl. Jej szklany klosz zawieszono na eleganckiej podstawie z metalu w kolorze patyny, która ma stylizowany kształt. Może pełnić funkcję lampy stołowej, biurkowej, jak i nocnej. Posiada jedno źródło światła - można zastosować w niej żarówki LED. Dobrze oświetla miejsce pracy, nie rażąc przy tym w oczy.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Tomix
#czytelnia #wnetrza #oswietlenie #w biuro #na meble

Więcej tematów: