Działania Roto Okucia Budowlane wyróżnione w raporcie FOB

Podziel się:
Dwa projekty realizowane przez Roto Okucia Budowlane wyróżniono w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2018”. Kampania na rzecz bezpieczeństwa oraz działania wspierające rozwój zawodowy młodzieży zostały uznane za wzorcowe przykłady działań społecznie odpowiedzialnych.

Fot. RotoFot. RotoForum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) opublikowało 17. edycję raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki” prezentującego działania firm na rzecz pracowników, lokalnej społeczności czy środowiska naturalnego, w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (ang. CSR). W publikacji wyróżniono dwa projekty realizowane przez Roto Okucia Budowlane w ubiegłym roku. Program edukacyjny „Bezpiecznie z Roto” i działania na rzecz szkół zawodowych „Dobry Start z Roto”, zostały wymienione jako wzorcowe przykłady działań społecznie odpowiedzialnych.

Z myślą o bezpieczeństwie

Raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2018” przedstawia projekty realizowane w minionym roku, pogrupowane zgodnie z obszarami normy ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, środowisko naturalne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej oraz uczciwe praktyki operacyjne. W ostatniej z nich wyróżniony został projekt edukacyjny „Bezpiecznie z Roto”. Celem programu jest podnoszenie świadomości na temat nowoczesnych rozwiązań przyczyniających się do poprawy bezpieczeństwa w domach i mieszkaniach. W 2018 roku firma Roto przeprowadziła ponad 40 szkoleń i liczne prezentacje rozwiązań podczas międzynarodowych konferencji i spotkań branżowych. – Program „Bezpiecznie z Roto” popularyzuje inteligentne rozwiązania i okucia wśród użytkowników okien – mówi Barbara Ahlers, prezes Roto Frank Okucia Budowlane. – Zależy nam na zwiększaniu świadomości społeczeństwa na temat korzyści przebywania w budynkach bezpiecznych i funkcjonalnych. Rola okien jest w tym procesie kluczowa: otwarte zapewniają dobry klimat, a zamknięte zabezpieczają, uniemożliwiając sforsowanie przez złodzieja.

Praktyczna wiedza dla młodzieży

W raporcie 2018 eksperci FOB wyróżnili również program „Dobry Start z Roto” realizowany w obszarze: zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Projekt obejmuje działania kierowane do uczniów szkół średnich i wyższych, łączące naukę z praktyką w zakresie zarządzania i rozwoju technologii branży budowlanej. Program realizowany m.in. w ramach kampanii „Dobry Montaż” obejmował: tworzenie klas patronackich, współtworzenie podręcznika, wyposażenie szkół w materiały merytoryczne, narzędzia i elementy okuć do pracowni czy szkolenia. – Polska jest liderem w eksporcie stolarki, sektor produkcji okien i drzwi bardzo dynamicznie rozwija się w Polsce i Europie. Postęp technologiczny, nowe trendy wymagają nieustannego podnoszenia wiedzy, a przede wszystkim dostępu do praktycznych rozwiązań. Dla młodych osób, planujących swoją ścieżkę kariery, wybór tej branży otwiera bardzo dobre perspektywy – dodaje Barbara Ahlers. – Program „Dobry start z Roto” odpowiada na potrzeby uczniów i studentów, a zarazem zwiększa szanse firm na pozyskanie wykwalifikowanej kadry w przyszłości.
REKLAMA:

Do tegorocznej edycji 17. edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” zgłoszono łącznie 1549 działań, z czego 826 stanowiły nowe projekty, a 723 kontynuowane praktyki wieloletnie. Autorzy raportu odnotowali wzrost firm z sektora małych i średnich. Oficjalna premiera publikacji miała miejsce 28 marca 2019 roku.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Roto
#okna #wiadomości #nagrody #okno #okna i drzwi #roto #raport

Więcej tematów: