Kuchnia w centrum domowego ogniska

Podziel się:
Likwidacja ścian kuchennych to coraz częściej zalecane rozwiązanie, nie tylko w dużych, przestronnych domach. Połączenie jadalni z kuchnią, czy oddzielenie pomieszczeń poprzez stylowy blat to trend polecany przez architektów nawet najmniejszych wnętrz. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy dużo wolnej przestrzeni i optycznie powiększamy nasze pomieszczenie. Ponadto, kuchnia staje się centralnym punktem naszego domu.

Połączenie pomieszczeń to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla mniejszych mieszkań, z uwagi na optyczne powiększenie przestrzeni. Coraz częściej spotykamy tego typu aranżację także w większych domach.

Ustawienie kuchni w centrum ogniska domowego sprawia, że dom staje się przytulny, stylowy, a do tego niezwykle funkcjonalny. Mieszkańcy mogą przyrządzając potrawy rozmawiać z innymi domownikami, czy przyjmować gości. Ponadto mieszkanie takie wydaje się dużo jaśniejsze i niezwykle przestronne.

Fot. TechniStone®Fot. TechniStone®
Dobrym łącznikiem pomieszczeń jest wyspa kuchenna. Umieszczenie jej w odpowiednim miejscu oraz użycie stylowego materiału doda charakteru każdemu wnętrzu. Dobrym rozwiązaniem jest blat z konglomeratu kwarcytowego TechniStone® w nieco kontrastowej barwie do mebli kuchennych. Niezwykle stylowy kolor TechniStone® Noble Silver Notte świetnie komponuje się w jasnym, słonecznym pomieszczeniu, wprowadzając nieco harmonii do aranżacji wnętrza.
REKLAMA:

W ofercie TechniStone® obecnych jest wiele odcieni pasujących do każdej aranżacji. Dodatkowo, dzięki możliwościom materiału, wyspa kuchenna może mieć różne rozmiary i kształty. Konglomerat kwarcytowy może zostać dostosowany do nawet najbardziej fantazyjnych projektów wnętrz.

Wprowadź swój styl

W przypadku likwidacji ścian między pomieszczeniami, możemy osiągnąć ciekawy efekt, używając dekoracji jako elementu rozróżniającego poszczególne pokoje. Kuchnia i jadalnia jako jedno pomieszczenie mogą tworzyć jedność poprzez odpowiedni dobór mebli i dodatków. Blat TechniStone® Noble Areti Bianco to niezwykle uniwersalna propozycja od TechniStone®, która doda delikatności i stonuje wystrój wnętrza. Warto pomyśleć także o odpowiednim doborze mebli. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie tego samego materiału na blat kuchenny i na stół.

Fot. TechniStone®Fot. TechniStone®

Barek kuchenny

Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest ustawienie po zewnętrznej stronie blatubarowych krzeseł. Dzięki temu możemy zrezygnować z jadalni, co jest dobrym rozwiązaniem szczególnie dla mniejszych pomieszczeń. Ponadto, nasi goście i członkowie rodziny będą mogli uczestniczyć w procesie przygotowywania potraw.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: TechniStone
#czytelnia #wnetrza #kuchnia #technistone #Kuchnia i jadalnia - wystrój

Więcej tematów: