Nowe centrum dystrybucyjne Tibnor w Norwegii

Podziel się:
Nowy główny magazyn Tibnor w Norwegii został otwarty w czerwcu 2019 roku. Budynek zaprojektowano tak, by jak najlepiej spełniał wymagane funkcje i jednocześnie stanowił przyjemne miejsce pracy dla zatrudnionych tutaj 65 pracowników firmy Tibnor.

Fot. RuukkiFot. Ruukki
„W magazynie szczególnie ważna jest kontrolowana temperatura wewnętrzna, a także przyjemne oświetlenie,” mówi Finn Kamås, dyrektor ds. logistyki i produkcji w Tibnor, który reprezentował firmę w tym projekcie budowlanym.

Firma Ruukki dostarczyła blachy trapezowe nośne dla dachu oraz płyty warstwowe dla ścian. Ruukki sporządziło również wymagane obliczenia dla dachu oraz rysunki montażowe.
REKLAMA:

Płyty warstwowe i blachy dachowe odgrywały ważną rolę w dostosowaniu temperatury budynku, ponieważ oba te produkty zapewniają skuteczną izolację obiektów. Temperatura wewnętrzna w centralnym magazynie Tibnor nie może spaść nigdy poniżej +5C, nawet zimą.

„Określiliśmy też cele biznesowe dla budynku, wynikające z centralizacji. Gdy wszystko jest skupione w jednym miejscu, koszty są niższe,” mówi Finn Kamås.

Tibnor to skandynawski dostawca stali, innych metali oraz usług obróbki. Tibnor jest częścią SSAB i oprócz Skandynawii działa również w krajach bałtyckich.

Cele klienta

Zlokalizowany w gminie Eidsvoll, około 60 kilometrów na północ od Oslo, centralny magazyn zajmuje powierzchnię 21 000 metrów kwadratowych, na której swobodnie zmieściłyby się 2 boiska piłkarskie. Asortyment produktów obejmuje nie tylko wyroby SSAB, ale również produkty z aluminium i stali nierdzewnej. Tibnor wcześniej posiadał centrum dystrybucyjne w Furuset, na przedmieściu Oslo.

Finn Kamås z Tibnor mówi, że jego zadaniem było dopilnowanie, by cele Tibnor zostały uwzględnione w budynku. Ze względu na to, że w projekcie uczestniczyło kilka podmiotów, odgrywał też rolę swego rodzaju dyrygenta. Przykładowo, za wykonanie ścian magazynu odpowiadała firma Straye, a za dach firma Metacon.

„Poinformowałem Metacon, że chcemy, by sufit był biały, gdyż sufit i okna w dużym stopniu wpływają na warunki oświetlenia. Wiedzieliśmy, że Ruukki posiada dobry produkt, który pozwoli nam uzyskać to, czego oczekujemy,” mówi Finn Kamås.

Fantastyczny projekt

Dla dostawcy stali, jakim jest Tibnor, było oczywiste, że siedziba musi być wykonana ze stali i przy użyciu własnych produktów Grupy SSAB. Ale jednocześnie to wcale nie był główny argument za wyborem produktów Ruukki.

„Ruukki ma wysokiej jakości produkty, które można szybko montować, a ich cena też jest rozsądna,” mówi Finn Kamås i dodaje, “jestem bardzo zadowolony z projektu. Magazyn ukończono zgodnie z terminem, a współpraca między partnerami była wzorowa. Fantastyczny projekt.”
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ruukki
#wiadomości #inwestycje #ściany #fasada #ruukki #elewacja

Więcej tematów: