Rusztowania. Czy dobrze sprawdzą się w domu z ogrodem?

Podziel się:
Rusztowania jezdne to, obok drabin, najczęściej wykorzystywane urządzenia do prac remontowo-budowlanych prowadzonych na wysokości. Są lekkie, gwarantują komfort i bezpieczeństwo prac, a do tego – wbrew obiegowym opiniom – są szybkie w montażu i proste w obsłudze. Dlatego chętnie korzystają z nich nie tylko fachowcy, ale i właściciele domów z ogrodem, którzy mogą wybrać model dopasowany do użytku domowego.

Fot. KrauseFot. KrauseFot. KrauseFot. Krause
Każdy właściciel domu z ogrodem wie, że kompletując warsztat narzędziowy, nie można zapomnieć o drabinie. Czyszczenie rynien, malowanie drewnianej elewacji czy przycinanie żywopłotu – to tylko niektóre z czynności, które się bez niej nie obędą. Ale dlaczego, wybierając urządzenie do użytku domowego, nie rozważamy zakupu rusztowania?

Wybierz model idealny dla domu

Użytkownikowi indywidualnemu rusztowanie kojarzy się z profesjonalnym, drogim i ciężkim sprzętem, który wykorzystywany jest przez fachowców budowlanych. I choć faktycznie można je często spotkać na placu budowy, to producenci tych urządzeń oferują modele, które doskonale odnajdą się podczas remontu domu oraz w trakcie prac wokół niego. – Mowa o rusztowaniu drabinowym albo minirusztowaniu z serii CORDA, które zostało stworzone z myślą o wykorzystaniu na niewielkich przestrzeniach. Na konstrukcję składa się niewielka ilość elementów, które montuje się naprawdę szybko i sprawnie. Niewielkie wymiary i waga urządzenia, w połączeniu z dwiema zintegrowanymi rolkami jezdnymi, pozwalają na swobodne jego przemieszczanie przez standardowe otwory drzwiowe – podpowiada Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE, oferującej rusztowania do różnorodnych prac.

Fot. KrauseFot. KrauseFot. KrauseFot. Krause

Rusztowanie – jak składać?

Obiegowa opinia o rusztowaniach jest taka, że są ciężkie i trudno się je składa. To przyczyna, dla której w wielu sytuacjach zastępowane są drabinami – i to nie tylko przez budowlańców. – Chciałbym zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, wszystkie oferowane przez nas rusztowania aluminiowe montuje się naprawdę łatwo. Nawet najwyższe modele z powodzeniem z powodzeniem można złożyć w pojedynkę i to bez konieczności wykorzystania jakichkolwiek dodatkowych narzędzi. A po drugie, warto wiedzieć, że w ofercie mamy także rusztowanie składane z serii CORDA - nie wymaga montażu i jest gotowe do użycia już po dwóch ruchach (otwarcie oraz zawieszenie pomostu), a po złożeniu zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Wyróżnia je duża platforma robocza (125x50 cm), która nawet niedoświadczonym użytkownikom zapewni komfort i bezpieczeństwo na wysokim poziomie – tłumaczy ekspert firmy.

Fot. KrauseFot. Krause

Komfort i bezpieczeństwo

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele urządzeń, które zapewniają domownikom dostęp do wysoko zawieszonych półek czy szafek sięgających sufitu. W niewielkich mieszkaniach świetnie sprawdzą się niewysokie schodki, które zmieszczą się w małej szafce, a w większych lokalach – wyższe schodki z poręczą czy różnego rodzaju drabiny. I o ile, doskonale sprawdzą się one podczas krótkotrwałych prac, to już malowanie domu, konserwacja elewacji czy przycinanie żywopłotu z ich wykorzystaniem nie będzie ani komfortowe, ani bezpieczne. Tutaj najlepiej poradzi sobie rusztowanie systemowe – dzięki dużej, zabezpieczonej barierkami platformie można spędzić na wysokości kilka godzin bez uczucia dyskomfortu czy zmęczenia, a szeroki rozstaw osi okaże się bardziej stabilny na nierównym podłożu.
REKLAMA:

Jeśli jesteście właścicielem domu i szukacie bezpiecznego urządzenia do prac na wysokości, nie ograniczajcie swojego wyboru jedynie do drabin. Warto rozważyć także inne rozwiązania, takie jak rusztowania, które w niektórych sytuacjach mogą okazać się lepszym wyborem.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Krause
#czytelnia #narzedzie #maszyny #w ogrod #do prace_reczne #do prace_maszynowe #Maszyny i narzędzia - tematy pozostałe

Więcej tematów: