Blachodachówka modułowa – idealne rozwiązanie dla twojego domu!

Podziel się:
Wybór pokrycia dachowego to zawsze decyzja ważna. Poza względami estetycznymi, zależy nam najczęściej na wieloletniej trwałości, szczelności i rozsądnych kosztach całego przedsięwzięcia. Właśnie dlatego blachodachówki są coraz częstszym wyborem podczas budowy nowych, ale również remontu starych domów.

Fot. Blachy PruszyńskiFot. Blachy PruszyńskiFot. Blachy PruszyńskiFot. Blachy Pruszyński
Jedną z wielu zalet jest niewątpliwie niewielka waga, bo jedyne 4,7 kg na m2. Dzięki temu nie ma potrzeby aby wzmacniać więźbę dachową, co zdecydowanie oszczędza nie tylko pieniądze, ale i czas. Na rynku budowlanym możemy znaleźć blachodachówki różnego rodzaju, które doskonale dopasują się do projektu naszego domu. Tradycyjna zabudowa świetnie skomponuje się z falistym kształtem, zakopiański projekt góralskiego domku drewnianego dopełni panel w kształcie gontu, a nowoczesny skandynawski styl najlepiej zwieńczyć blachodachówką płaską np. firmy Blachy Pruszyński. Dachowe pokrycie stalowe są produkowane w arkuszach docinanych na wymiar bądź w jednakowych modułach. Arkusze na wymiar są bardzo dobrym wyborem jeśli nasz dach jest jedno lub dwuspadowy – niewielka ilość elementów przyspiesza i ułatwia prace montażowe. Modułówki sprawdzą się zarówno na prostym jak i skomplikowanym dachu.

Fot. Blachy PruszyńskiFot. Blachy Pruszyński

Czym właściwie jest blachodachówka modułowa?

Blachodachówka modułowa to specjalnie zaprojektowane panele stalowe o konkretnych, jednakowych wymiarach, które tworzą system pokrycia dachowego. Moduły składają się z dwóch rzędów dachówek i idealnie do siebie pasują, dzięki czemu są proste w montażu. Niewielkie wymiary ułatwiają docinanie krawędzi do kształtu dachu, a tego typu odpady są nieduże, więc materiał jest wykorzystany bardzo ekonomicznie. Do oszacowania odpowiedniej ilości paneli potrzebna jest tylko informacja o powierzchni krycia dachu. Transport i składowanie nie sprawiają żadnego problemu. Blachodachówki dostarczane są na plac budowy w przygotowanych paczkach, często dostępnych od ręki na magazynie. Pokrycia dachowe cięte na wymiar i modułowe znajdziemy w ofercie firmy Blachy Pruszyński. Wszystkie wyroby są pokrywane powłokami ochronnymi dostępnymi w szerokiej gamie kolorystycznej. Lakiery poliuretanowe takie jak PURMAT i PURLAK to gwarancja trwałości blachodachówki do 30 lat.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Blachy Pruszyński
#czytelnia #dachy #blachy_pruszynski #na dach #dachowka #Pokrycia dachowe

Więcej tematów: